Aşure Tarifi (Videolu Tarif) - Kevser'in Mutfağı - Yemek Tarifleri

Bu aralar beni durdurabilene aşkolsun. Kamera görür görmez kaşısına geçip yemek yapmaya başlıyorum:) Şaka bir yana bu aralar gerçekten maşallahım var, videolu tarifler konusunda iyi bir istikrar gösteriyorum. Aşure günü gelmeden videosunu hazırlayıp paylaşmak istedim. Aşureyi çok seviyor ama yapmaya cesaret edemiyorsanız bu video bu fkrinizi daha da güçlendirecektir muhtemelen.

Ben malzemesini “birazcık” fazla kullanıyorum. Ama küçükken annemin yanında alıştığım bu ritülei devam ettirmek istemem kötü bir şey değil sanıyorum ki. Annem malzemeleri ekleyip karıştırırken ben mutfakta dolaşıp anne bundan da koyalım, şundan da koyalım diye dört dönerdim. Hatırlayınca gülümsememe neden olan güzel anılar listemde ilk sıralardadır aşure yapımı. Vaktim elverdiğince de aynı yöntemle yapmaya devam edeceğim.

Videoda da söylediğim gibi malzemeleri aynen kullanmak zorunda değilsiniz. Su, buğday ve şeker dışındaki malzemeleri istediğiniz gibi arttırabilir, azaltabilir veya çıkartabilirsiniz.

Afiyetle kalın…

4 Yorum

  1. Kevser Hanım, sayfanız ve tarifleriniz gayet güzel, size tebrik ederım, bloğunuzda video’dan basettiniz, aklıma bir soru takıldı. Videolarınızı kendiniz mi çekiyorsunuz? evet ise hangi kamera ile ve ışık ayarını nasıl yapıyorsunuz belirtirseniz memnun olurum çünkü ev içindeki ışık videoları karanlık gösteriyor diye biliyorum ama sizing videolar gayet aydınlık. Örneğin ben geçenlerde bizim çocukların ev içinde yaşgünü partisi filmini çekmeye çalıştım ama pek aydınlık çıkmadı :) Esenlikler ve başarılar :)

    • Teşekkür ederim Beyza’cım. Videoları kendim çekiyorum. Video kalitesi makine kalitesi ile doğrudan ilgilidir. İşin özü makinenin fiyatı arttıkça fotoğraf ve video kalitesi de artar:) Üzerine eklediğin lensler de cabası elbette. Ben de Panasonic Lx5 ve Sony Nex-6 var. Farklı açılarda farklı lens seçenekleri ile çalışıyorum. Sevgiler…

Yorum Yaz