Ajvar Sos (Videolu Tarif)
Bu yıl kışlık çok fazla bir şey hazırlamayacağım diyerek çıktığım yolda her yer yine konserve kavanozu doldu nasıl olduysa:) Çok fazla kışlık hazırlamak beraberinde onları yeme zorunluluğu da getiriyor. Bir noktadan sonra bazı yemekleri sevdiğim ve istediğim için değil sırf bitsinler diye yapmaya başlıyorum. O yüzden geçen yıl yaptığım gibi bu yıl da her şeyden azar azar, yükümlülük doğurmayacak kadar yaptım. Düz domates rendesi konservesi hiç yapmadım. Burada markette satılan domates rendeleri evde yapmaktan daha ucuza geliyor çünkü. Bir litrelik domates konserveleri 1 Euro civarında. Kavanozun kendisini 1,5 Euro:) O yüzden onu atladım. Ketçap, domates turşusu ve ajvar yaptım şimdilik. Son anda gaza gelmezsem şimdilik burada kalacağım. Sizler neler yaptınız bu yıl?

Afiyetle kalın…

Yazılı Ajvar Sos Konservesi

Benzer Tarifler10 yorum

 1. Kevser hanım, yaptıktan sonra soğumasını sağlayıp uygun poşetlere koyup, derin dondurucuda daha sonraları da yemek için, muhafaza edebilir miyiz ?

  0
 2. Ben Ajdar sosu yaptım Kevser hanım süper oldu…bir sorum olacak çok az yaptım sizce bunu kavanozla dolaba koysam kaç hafta dolapta tutabilirim..

  0
 3. Kevser hanım konservesi ters çevirmeden dik koyup kaynatmak olmaz mi?Bir gıda mühendisi bu şekilde yani dik koyup sıcak suda bekletmeyi önermişti.

  1+
 4. Merhaba kevser hanım çok açıklayıcı bir video olmuş diğer tarifleriniz gibi… Ellerinize sağlık.

  0
 5. Merhaba Kevser,
  Ellerine sağlık bu sosu mutlaka deneyeceğim. Ben kışlık domates, domates turşusu, karışık turşu ve acı biber sosu yaptım. Yalnız biber sosunu yapalı 1 hafta oldu bitirmek üzereyiz 🙈🙈🙈. Sevgiler

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*