Berlin Gezisi
Geçen hafta Berlindeydik. Yediğimiz içtiğimiz bizim olsun gezdiğimizi gördüğümüzü anlatalım dedik. Gerçi biraz yediğimizi içtiğimizi de gösterseymişiz iyiymiş. Almanya’da yaşayan Türkler ne yiyip içiyor onu da paylaşmış olurmuşuz. Onu da yazılı olarak anlatayım. Kreuzberg adeta bir küçük Türkiye. Kebabından baklavasına, kuruyemişinden çayına, çeşit çeşit peynirine zeytinine, her şeyi bulmak mümkün. Bir Türk’ün İspanya’ya Gelmeden Önce Bilmesi Gerekenler videosunun ne kadar acıklı bir video olduğunu fark ettim Kreuzberg sokaklarında gezerken. Almanya’da yaşayan biri gurbetçilikten şikayet etmesin lütfen. En gurbetçi benim taam mı:)

Videonun sonundaki kötü ses kalitesi için kusuruma bakmayın lütfen, mikrofon çalışmamış bir şekilde, ancak bu kadar kurtulabildi.

Keyifli seyirler…

Benzer TariflerEtiketler

6 yorum

  1. Türk mahallesinin girişindeki meşhur seyyar burgerciye uğradınız mı? East Side Gallery ve Checkpoint Charlie’yi etkileyici bulmuştum ben de, siz oralara da gitmediniz galiba? Müze kartı olanla olmayan farkı mı desek:) Giriş ücretlerini çok yüksek bulup açık alanda gezilebilecek yerleri tercih ettik çünkü, ve ayrıca ekim ayı bile olsa soğuktu. Ama genel olarak benim de beklentimin üzerinde bir yer oldu Berlin, yaşamak/uzun süre kalmak için tercih edilesi geldi.

    • Müze karttan çok hava durumundan bence😄 Fotoğraflara ya da yorumlara bakıp fotoğraf çekmek dışında yapılacak bir şey olmayan ve yolumuzun üzerine düşmeyen yerleri elemek zorunda kaldık. Bir kere daha gitmeye bahane oldu hem😄

  2. Soğuk falan ama medeni ülkede nasıl da yüzün gülüyor 😊

  3. Berlin Almanya sayılmıyor canım. 💕 Diğer yerleri gurbet. Sevgilerimle

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*