Çikolata Soslu İrmik Tatlısı (Videolu Tarif)
Paylaştığım günden bu yana pek çok kişi tarafından denenen ve çok sevilen çikolata soslu irmik tatlısını bu sefer de beni Youtube’dan takip edenler için hazırladım. Az malzemeli ve çok kıs sürede kolayca hazırlanabilir oluşu özellikle mutfak için çok vakti olmayanlar ya da mutfakta çok vakit geçirmeyi ama ev yapımı şeyleri sevenler için harika bir alternatif haline getiriyor bu tatlıyı.

Ufak bir dipnot, videodaki kıvam tatlının yeni yapılmış haldeki kıvamı, soğuduktan sonra hem çikolata hem de irmik biraz daha koyulaşıyor.

Afiyetle kalın…

Yazılı Çikolata Soslu İrmik Tatlısı Tarifi

Benzer Tarifler8 yorum

  1. Çok güzel bir tarif. ama ben irmiği bir tık fazla koydum ve tam kıvamında oldu. teşekkür ederiz kevser hanım 🤗😘

  2. Kevser hanım, normalde alman pastası daha farklı fakat bu tatlıya da Karaman’da alman pastası diyorlar. Çok güzel,hoş bir tatlı bunun tarifini öğrenip paylaşabilir misiniz?

  3. Az önce tatlıyı yaptım ama çok sulu kaldı ve irmikler hep dibe çöktü,koyulaşır mı acaba,tadı çok gzl oldu ama 🙃

    • İrmikler dibe çöktüyse ocaktan erken almış olabilirsin Şirincim. İrmikler iyi piştiğinde şiştiği için çökmezler, yüzerler çünkü. Bekledikçe koyulaşır mutlaka ama kuplar arasında kıvam farkı olabilir.

      • Anladım,çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Fotoğraf göndermek istedim ama sorun olduğunu söyliyor sayfa,yapamadım.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*