Çilekli Rulo Pasta (Videolu Tarif)
Çilek mevsimini boş geçmeyeyim, bu tarif de çocukluğumuzun klasik lezzetlerinden rulo pasta olsun istedim. Muzlusu çok revaçtaydı, muhtemelen muzun kendisinin çok revaçta olmasından dolayı. Magnolia puding güzel bir ikinci örnek olacaktır buna. Bizde muzlu bir tarif moda olursa eğer, hemen arkasından çileklisi ve çikolatalısı da gelir. Çilekli rulo pasta da muzlusundan sonra öne çıkanlardan biri.

Rulo pastalarda yaşanan en büyük problem pandispanyanın sarılırken çatlamasıdır. Bunda tarifin etkisi büyük olsa da önemli bir sebebi daha var bunun; pandispanyanın fazla pişirilmesi. Gereğinden fazla pişirilip kurutulmuş pandispanyanın sarılırken çatlaması, kırılması normaldir. Bunu daha önce de yazmıştım, mutfakta yiyeceklerin çiğ kalmasından korkarken gereğinden fazla pişirilir pek çok şey. Pandispanya da bundan nasibini alan şeylerden biri. Çok ince bir şekilde döküldüğü için çok çabuk pişer. Rengi dönüp kürdan testi de temiz çıktıktan sonra n’olur n’olmaz, az daha dursun, içini çeksin demeyin, pişer pişmez fırından alın.

Afiyetle kalın…

Yazılı Çilekli Rulo Pasta Tarifi

Benzer Tarifler8 yorum

  1. benim kremam çok sıvı oldu pınarın krem peynirini kullandım anlamadim niye böyle oldu

    • Çırpmandan (karıştırman gerekli) ya da Pınar krema kullandıysan ondan kaynaklanmış olabilir (Sek veya Tikveşli tavsiye ederim). Krem peynirin markasıyla ilgili olma ihtimali çok düşük.

  2. merhaba Kevser hanım krem peynir yerine labne koyabilirmiyim ?

  3. Kevser hanım pandispanyasini yaptım kremasini sürüp dışını kaplayıp mi bekleteyim yoksa yağlı kağıttan yarın çıkarıp öyle mi yapmaya devam edeyim

  4. Kevser hanımcım yine on numara bir tarif artık dışardan pasta almaya son vermiş bulunmaktayım 😁Ben meyveli pastaları çok severim içine biraz kivi biraz muzla zenginleştirdim harika oldu 👍ellerinize sağlık iyiki varsınız 😘

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*