Fas Gezisi 1. Bölüm – Fes
Instagram’dan takip edenler görmüştür muhakkak, geçtiğimiz hafta Fas‘taydık. Fas benim çok merak ettiğim, gitmek istediğim ülkelerden biri olmadı hiçbir zaman. Ama hazır bir buçuk saatlik uçuş mesafesindeyken ve ucuza uçak bileti bulmuşken görelim dedik. Yeni bir mutfak tanıma şansı da cabasıydı elbette. Benim için en büyük katkısı da bu oldu açıkçası. Gezi programları üzerine hayaller kurduracak nereleri gösterdi bugüne kadar bilmiyorum ama Fas‘ın turistik yerleri araya birkaç tarihi eser sıkıştırılmış kocaman bir Eminönü ya da Kemeraltı çarşısı. Sadece çarşı oluşundan kaynaklı olarak söylemiyorum bunu. Gerek bindallı, gerek nişanlık abiye, gerek pijama mağazalarıyla, gerekse baharatçılarıyla olsun içerik olarak da farkı yok, üstelik çok çok daha pahalı. Eğer birisi Fas’a gidip gitmeme kararını benim tavsiyem üzerinden verecek olursa benim tavsiyem gitme olmaz, sakın gitme olur. Türkiye’den gitmek isteyenler için söylüyorum, o kadar yol gitmeye, masraf yapmaya, yorulmaya değmez. Aynı sürede aynı fiyatla daha güzel yerler görülebilir.

Keyifli seyirler,

Benzer Tarifler4 yorum

 1. Kılavuzum sensin bundan sonra 👍 Ben şeye çok takıldım ya, müslüman olmayanı nasıl camiye almaz, nası ama nası? Cami herkesin, usulüne göre girersen almamazlık ya-pa-maz. Başını örter, ayakkabını çıkarır ve girersin. Kur’an da satılmasın o zaman müslüman haricine, kendimiz kendimize okuyalım. Çok sinirlendim ayh, ne cüret?

  0
  • Şehir merkezlerindeki camilere almıyorlarmış. Sebebini bilmiyorum ama, belki güvenlik önlemi? O da saçma gerçi🙃 Şu an neden Fas’ı savunmaya çalıştığım hakkında fikrim yok🙈😅 Ben en çok camilerin o kadar pis olmasına üzülmüştüm. Sokak hadi çöp uçar bir şey olur kirlenir de, ibadet ettiğin yere bari dikkat et değil mi?😞

   1+
 2. Cok güzel bir video olmuş Kevsercigimiz, bu format size uymus. Herkesin birbirinden duyarak tekrar ettigi yorumlar yerine, orijinal kisisel deneyimizi paylaşmanız degerli. Mimari benzerlik acısından Ispanya’da aradiginiz deneyimi cok daha hijyenik şartlarda yasamak mumkun. Granada, Kordoba ve Seville ornek verebileceğim yerler.

  0
  • Çok teşekkürler🙏🏻 Bende aynısını düşünüyorum. Mimariyse daha rahat gezilebilecek pek çok nokta var, pazarsa İstanbul ve Eminönü’nde alası var. Herkesin gördüğü benim göremediğim başka bir şey varsa da benim kaybım olsun🤷🏻‍♀️

   0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*