Havuç Lokumu (Videolu Tarif)
Kabul etmesi güç olsa da kış meyve ve sebzelerine geçiş yaptığımız bu günlerde durumun o kadar da vahim olmadığını, kış sebzeleriyle de harikalar yaratılabileceğini gösteren bir tarif seçtim haftanın videosu için. Havuç kendinden hafif tatlı bir sebze olmasından mütevellit havuçlu tarçınlı kek, bisküvili havuç lokumu ve havuçlu mozaik pasta gibi pek çok tatlıya malzeme oldu bugüne kadar. Bu tarifte de çok az malzeme ilavesiyle nefis bir lokuma dönüşüyor. Hala denemediyseniz kaçırmayın derim.

Afiyetle kalın…

Yazılı Havuç Lokumu Tarifi

Benzer Tarifler4 yorum

  1. Baktım kimsecikler mesaj yazmamış eksik kalmasın dedim boş mesaj değil tabii tabii ki yaptım ve çok beğendim. Hatta 1-2 gün dolapta bekleyince tam lokum kıvamına geliyor.
    Bu arada havuç çok yararlı bir meyve benim oğlumun hergün yemesi gerekiyor daha önce biri yazmış ya haşlanınca vitamini gidiyor mu diye. Hayır gitmiyor hatta artıyormuş vitamini. Yapın yedirin arkadaşlar, çok yararlı bir sebze….

  2. Dün akşam yaparken azcık söylendim, çok yorulmuştum ama tarifi görünce yapmadanda duramadım 🙂
    Güzel bir tarif, her ne kadar sağlıklı olmasada en azından el yapımı ve yağ/glükoz şurubu bombası olmaması eziyet ettirmeden yenilebiliyor. Bu tarz tariflerini gerçekten seviyorum! Bir dahakine Hokkaido kabağı ile denerim soyma gereğindende kurtulmak ümidiyle. Ben şekerin yarısını kullandım çok tatlı yiyemediğimden bana yeterli geldi.
    Tek bahanem yeni başlangıç müziğine alışamadım daha, eskisi çok hoşuma gitmişti ☺️

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*