Havuçlu Karnabahar Çorbası (Videolu Tarif)
Karnabahar, brokoli, pırasa gibi kış sebzeleri genellikle sıkıcı olarak nitelendirilir ve pek çok kişi tarafından sevilmez. Ben bunu sebzelerin iyi değerlendirilememesine bağlıyorum. Güzel tarifler kullanılarak, özen gösterilerek pişirilen tüm sebzeler çok lezzetli birer yemeğe dönüşebilir. Havuçlu karnabahar çorbasında havuç ve dereotu ile renk verilmese, sebzeler küçük küçük değil kocaman kocaman doğransa, un yeterince kavrulmasa ortaya çıkan çorbayı pek çok kişinin sevmemesi yüksek ihtimal örneğin. Eğer siz de karnabahara karşı ön yargılıysanız bu lezzetli çorbayı deneyerek (haşlama suyunu kullanmadan) kendinize ön yargınızı yıkmak için bir şans verin. Bu çorbayı da sevmezseniz karnabaharı gerçekten sevmiyorsunuz demektir.
Bu arada çorbada kullanılan süt olmazsa olmaz değil ama olursa güzel olur. Sağlık problemi varsa elbette kullanmayın ama çorbaya süt mü konurmuş şeklindeki bir ön yargıyla koymamazlık etmeyin.

Afiyetle kalın…

Yazılı Havuçlu Karnabahar Çorbası 

Benzer Tarifler4 yorum

 1. merhaba kevser hnm karnabahar çorbası harika oldu ama ben içine zerdeçal da koydum tadı enfes👍🏼 teşekkürler🙏❤️👍🏼

  0
 2. Ama karnabaharı haşladığınız suyu kullanmadınız, vitamini ondaydı. Peki daha az suyla haşlasak da vitamini içinde kalsa olmaz mı? Çok beğendim, deneyeceğim ben de. Elinize sağlık.

  0
  • Mesele haşlama suyunun miktarı değil İpekçim. Haşlama suyunu da kullanabilirsin dilersen ama çok karnabahar kokar, pek çok kişi için rahatsız edicidir bu. Seçim sana kalmış ya kokmasına rağmen vitaminden feragat etmemek için suyunu kullanacaksın ya da koku istemiyorsan vitaminden feragat edip normal su kullanacaksın.

   0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*