Hibiskus Şerbeti (Videolu Tarif)
Hem yaz hem de Ramazan olunca ev yapımı içeceklerin kıymeti kat kat artıyor. Hazır içecekler her zaman sağlıksız zaten ama uzun süre aç kaldıktan sonra tüketilmesi daha da fazla zarar veriyor vücuda. Zararlı içecek deyince sadece gazlı içecekler gelmesin aklınıza. Hazır meyve suları, soğuk çaylar da gazlı içecekler kadar fazla katkı maddesi içeriyor.  O yüzden dışarıda yapılan iftarlarda da ayran ya da şalgam gibi daha doğal içeceklere yönelmekte fayda var. Evde de ev yapımı içecekler elbette. Evde sürekli ev yapımı içecek fikri zormuş gibi gelebilir ama emin olun yapmak gerçekten çok çok kolay. Videoda da göreceksiniz zaten. Birkaç malzeme tencereye konup kaynatılıyor yalnızca. Bakkala gidip içecek almaktan daha kısa sürede hazırlanıyor.

Videoda da belirtiyorum ama yazayım yine de hibiskusu aktarlarda ve büyük marketlerin baharat reyonlarında bulabilirsiniz. Yazın soğuk şerbeti, kışın da çayı afiyetle içilerek aynı zamanda bağışıklık sistemine katkı sağlanabilir.

Afiyetle kalın…

Yazılı Hibiskus Şerbeti Tarifi

Benzer Tarifler13 yorum

 1. Şerbete harika renk veriyor bu hibiskus bende yazın sık sık yapıyorum. Hatta yaptığım diğer içeceklere de bir tutam koyuyorum kıpkırmızı oluveriyor ☺ sizinde ellerinize sağlık Kevser hanım buz gibi sağlıklı güzel güzel ev yapımı şerbet ohhh misss. Bu arada hibiskusun diğer isimleri de mekke gülü ve nar çiçeğidir aktardan bu şekilde de isteyebilirsiniz.

  0

 2. Merhaba. Tarifi denemek istiyorum hibiskus var ancak tane karanfilim yok tadinda cok degisiklik olur mu? Olculeri degistirmeli miyim? Tesekkur ederim simdiden…

  0

 3. Kevser Hanım iyi akşamlar. Bu tarifi daha önce yaptım ve çok nefis bir lezzet olmuştu. Şimdi size bir sorum olacak; bu tarifi 3 katına çıkarıp epeyce kalabalık bir gruba yapacağım ve sizce 20dk olan kaynama süresini bir miktar uzatmam gerekir mi?

  1+

 4. Bide şunu soracaktım. Oda sıcaklığına geldikten sonra dondurucuda soğutsam hızlıca iftara yetiştirsem olur dimi. İlk defa yaptığım için tadını bozacak Bi davranıştan kaçınmaya çalışıyorum

  0

 5. Kevsercim videolu tarifine göre malzemelerimi hazırladım ocağa koydum şerbeti. Yalnız iki litre su dediğin için ben 10bardak koydum. Sonra yazılı tarifine de baktım. Parantez içinde 8bardak demişsin 😬 tadında Bi değişiklik olmaz inş şerbetin

  0

  • Şekeri belki damak zevkinize göre az kalabilir. Tadına baktıktan sonra (soğumuş olsa bile) ekleme yapabilirsin. Oda sıcaklığına geldikten sonra dondurucuya kaldırabilirsin elbette.

   1+

 6. Kevser hanım merhaba.serbete sonradan şeker eklemenizin özel bir nedeni varmı.ben unutup ilk başta ekledim.bakalim nasıl olacak.

  0

 7. Harika bir şey bu😇

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*