Holi Madrid Festivalindeyiz
Hindistan’ın Holi festivalinin İspanyol uyarlamasına gittik hafta sonu. Hindistan’da baharın gelişini kutlamak için Mart ayında yapılıyor. İspanya’da ise farklı tarihlerde farklı şehirlerde farklı etkinliklerle defalarca yapılıyor.

Toz boyalar satılıyor alanın hemen yanında. Boyaları alıp kalabalığa dalıyorsunuz ve tanıdığınız tanımadığınız herkese boya atıyorsunuz. Arada su sıkanlar oluyor. Herkes çok eğleniyor ama tahmin edersiniz ki en çok çocuklar eğleniyor.

Omo’nun kirlenmek güzeldir sloganıyla sponsor olacağı bir etkinlik tam anlamıyla. Beyaz kıyafetlerle gidiliyor. Boyalar suyla yıkayınca çıkmıyor bu arada. Ama sabun değer değmez hemen çıkıyor. Kıyafetlerdeki boyalar da kolay olmasa da çıkıyor. Biz zaten gözden çıkarttığımız kıyafetleri giyip gittik ama heba olmamaları sevindirici elbette.

*****************************

İspanya’dan Merhaba Instagram sayfamı takip etmeyi unutmayın; https://www.instagram.com/ispanyadanmerhaba/

Benzer Tarifler4 yorum

 1. Bu boyalar sağlığa zarar vermeyen bişey olsa gerek?

  0
  • Eskiden doğal yollarla elde edilen boyalar kullanılıyormuş. Ama işin içine turizm girince yeterli gelmemeye başlamış. Artık sentetik boyalar kullanılıyor. Genel anlamda sağlığa zararsız oldukları söylense de nihayetinde kimyasal. Her bünyenin her maddeye farklı tepki verdiği göz önünde bulundurulduğunda da hepsi için sağlığa zarar vermeyen boya diye genelleme yapmak doğru olmaz bana göre. Her kimyasala karşı tedbirli olmakta fayda var.

   0
 2. Bu instagram hesabını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu 😘😘

  1+

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*