Islak Kek Tarifi (Videolu Tarif)
Yumurtasız sosuyla gönüllere taht kuran nefis ıslak kek tarifimle sizlerleyim bugün. Sos miktarı tam benim damak zevkime uygun şekilde hafif bir ıslaklık yaratıyor. Sosu olmadan da hafif ıslak bir kek zaten. Sos eklenince de tam bir ıslak kek oluyor. Ama ben çatalla bastırınca sosu çıkacak kadar çok ıslak bir kek istiyorum diyorsanız sos miktarını arttırabilirsiniz de.

Fırını önceden ısıtmayı ihmal etmeyin. Kek kakaolu olduğu için görsel emareler pişip pişmediğini anlamanıza çok yardımcı olmaz. O yüzden üzerinin ıslaklığı tamamen gidip minik minik çatlaklar oluşmaya başladığında kürdan batırarak pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yeni videolu tariflerden anında haberdar olmak için Youtube Kanalıma Abone olmayı unutmayın.

Afiyetle kalın…

Yazılı Islak Kek Tarifi

Benzer Tarifler51 yorum

 1. Bor camı katı yağ mı yoksa sıvı yağ ile mi yağlasak daha iyi olur kevser hanım

  0
 2. Merhabalar Kevser Hanım. Tarifinizi denedim çok kolay yapıldı bundan sonra favorim kesinlikle sizin ıslak kekiniz 🙂 ancak sosunda biraz acılık var nedendir acaba ?

  0
 3. Kevser hanım merhaba ..ıslak kekinizi denedim lezzeti çok iyi oldu..Yalnız yerken bazı kısımlarının içinde puding varmış hissi var.Bu sosu döktükten sonra streç filmle kapattığımızdan dolayı mı olmuştur sizce yoksa tam pişiremediğimden mi:))

  0
 4. Yani kek sıcak sos soğuk mu olmalı?

  0
 5. Sos ve kek durumu nasıl olmalı tekrarlar mısınız,??

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*