İspanya’da En Sevdiğim 5 Şey
Birincisini bugün yayınladığım video serisinde İspanya’yı biraz subjektif olarak değerlendirdim. İspanya’da yaşam hakkında video çekmem isteniyor zaman zaman. Bu tür videoların toplamı İspanya’da yaşamı özetliyor aslına bakarsanız. Hele bir de İspanya’da en sevmediğim beş şeyi görün siz:)

Keyifli seyirler…

İspanya’dan Merhaba Instagram sayfamı takip etmeyi unutmayın;

https://www.instagram.com/ispanyadanmerhaba/

Benzer Tarifler5 yorum

 1. İçim cız etti. Yurtdışında doğdum, büyüdüm. 16-17 yaşlarında İstanbul’a taşındık ve ben çok ama çok zorlandım ve hala zorlanıyorum.

  0
 2. Kevsercim seni tanıdığım kadarıyla İspanya’da sevmediğin 5 şeyi tahmin etmek istiyorum.
  1. İnsanların köpeklerinin pisliklerini sokaklardan temizlememesi. 🐶💩
  2. Ayakkabı ile evde dolaşma ve yaşama geleneği.👞
  3. Klozetlerde taharet musluğunun olmaması.🚽
  4.İspanyolların kafa şişirecek kadar çok konuşması.🤦🏻‍♀️
  5.Bitmek bilmeyen soğuk ve yağışlı günler, geç gelen yaz mevsimi. 🌦
  Aslında bunlar benim yurtdışında yaşarken sevmediğim şeyler. Öyle zannediyorum ki ortak noktalarımız var. Bir de bizim hiç hazetmediğimiz ama yabancıların bayıldığı birçok çizgifilm ve çocuk şarkısına konu olan bir domuzcuk 🐷 var ki o da ayrı mesele. Sevgiler.

  0
 3. Yurtdışında yaşayan biri olarak keyifle izledim. Teşekkürler. Ben de benzer durumları Kanada’da yaşarken farkedip sevdim. 70 milyon millet derler ya Toronto o denli karışık bir yer ama insanlar genel olarak saygılı, kibar ve güleryüzlü. İnsanlara buraya yeni gelen Türkler dışında garip garip bakan yok denilebilir. Trafik cezaları caydırıcı olduğu için insanlar kurallara son derece riayet ediyor. Çocuklara oto koltuğu zorunluluğu, kemer takma, hız sınırı ve yayalara öncelik tanıma konularına özellikle dikkat ediyorlar. Ve burada yaşayan biri olarak kendini yabancı hissetmemek, bunun hissettirilmemesi ya da gerçekten güzel. Evet ülkemiz bir cennet ama Dünya’da başka cennetler de var. Gezip görmeye ve yaşamaya değer🌍💚💙

  1+
  • “kendini yabancı hissetmemek, bunun hissettirilmemesi ya da gerçekten güzel” kısmına şapka çıkarıyorum. Türkiye’de kendimi olduğum ana burada olduğumdan daha yabancı hissettiğim çok zaman olmuştur.

   2+

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*