İspanyolca Öğrenmek Kolay mı Zor mu? Dil Öğrenmenmenin İncelikleri
İspanyolca ile ilgili çok fazla soru alıyordum. Bu videoda elimden geldiğince Dil öğrenme, zorlukları, kolaylıkları, en iyi yöntemler, vb. konulardaki soruları cevaplandırmaya çalıştım.

İspanyolca Öğrenmek çok Kolay yea diyenlerin gazına gelip ikinci kurda takılanlar için de bir toplanma alanı olsun istedim bu videonun altı:) İspanyolca‘da sizi neler zorluyor paylaşabilirsiniz.

Bu arada videoda bahsetmemişim ama İspanyolca’nın Kolay olduğunu düşünenlerin böyle düşünmesinin sebeplerinden biri İngilizce ile çok fazla ortak kelimesinin olması anladığım kadarıyla. Ama İngilizce bilmeyip İspanyolca öğrenenleri unutmamak lazım. Bunun yanı sıra bu ortaklıklar çoğu zaman yardımcı olmaktan ziyade kafa karıştırıyor. Bir kelimeyi hatırlamak için önce İngilizcesini hatırlamaya çalışıp hatırladıktan sonra İspanyolca’da kullanılmadığını fark etmek vakit kaybettiriyor. Telaffuzda Dil İngilizce’ye kayıyor. Çok basit bir örnek vereceğim. Euro İspanyolca’da Euro diye okunuyor yuro değil. En çok kullandığım kelimelerden biri olmasına rağmen 6 küsur aydır hala alışamadım Euro demeye, hala yuro diyorum:/ Bir kelimeyi sıfırdan Öğrenmek daha Kolay olabiliyor yani.

Bu kadar şikayet edince sevmediğim kanısı yaratmış olabilirim. Aksine çok seviyorum İspanyolca öğrenme sürecini. Çok keyif alıyorum. İnşallah bu hevesim hiç kaçmaz:)

*****************************

İspanya’dan Merhaba Instagram sayfamı takip etmeyi unutmayın; https://www.instagram.com/ispanyadanmerhaba/

Benzer Tarifler11 yorum

 1. I love you mesela. I ben love seni seviyorum you. I love you 🤓

  0
 2. Bir süredir evde İspanyolca öğrenmeye çalışıyordum,çekimler zor geliyordu siz anlatınca gözüm biraz daha korktu😞

  1+
 3. Tebrikler Kevser hanım, yeni bir dili kurallarıyla birlikte öğrenmek çok tatlı bir adım, ben de bir İngilizce öğretmeni olarak size katılıyorum ve bir dile maruz kalmanın o dili öğrenme konusunda oldukça faydalı olacağını düşünüyorum, ayrıca sizin de İspanyolcayı güzelce öğreneceğinize inanıyorum, bu kadar güzel yemekler yapan biri en az o kadar güzel cümleler de kuracaktır, başarılar dilerim.

  0
 4. çok guzel açıklamalar olmuş zor demenize rağmen bende öğrensem ne güzel olurdu falan diye içimden geçirdim. Allah daim etsin çok mutlu görünüyorsunuz

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*