Kakaolu Makaron (Videolu Tarif)
Fransa’nın bağrından kopup gelmiş bu güzide kurabiyecikler Türkiye’de çok sevildi. Birçok kişi için de yeni bir iş kolu haline geldi hatta. Makaron kursları, butik makaron dükkanları derken aldı başını gitti. Şimdilerde eski cazibesi pek kalmadı ama sanırım. Bir makarona 5-6 tl vermenin saçma olduğunu herkes kavradı zamanla görünüşe göre. Popüler olmasa da ben hala makaronu çok seviyorum, ne zaman olsa yerim diyorsanız da evde yapmanız çok daha mantıklı görünüyor fiyatlara bakıldığında. Bugüne kadar cesaret edememiş olabilirsiniz, ama kim bilir belki de bu video size aradığınız manevi teşviki verir. Videoda o kadar üzerine basarak söylememiş olabilirim, bademlerinizin çok iyi çekildiğinden mutlaka mutlaka emin olun. Granüllü kalmasın hiçbir şekilde, buğday unu kıvamına gelsin. Badem unu almış olsanız bile onu da çekin mutlaka. Rondonuz yeterli inceli vermiyorsa blender kullanmayı deneyebilirsiniz.

Afiyetle kalın…

Yazılı Makaron Tarifi

Benzer Tarifler43 yorum

 1. Merhaba kevser abla
  Benim makaronlarım neden boyle oldu?

 2. Merhaba kevser abla
  Ben fırın la ilgili sorum olucak, makaron ları fırın’da pişirirken, hangi progamda pişiriyorsunuz? Örneyin sadece alt mı, sadece üst mu yada alt-üst berabar mı?
  Benım fırınım’da bir de kek pişirme programı var ki sıcak havayı tepsinin çevresinde dolandırıyor.

 3. neden çatlıyor nerde yanlış yaptım acaba 🙁 etekleme falan olmadı bende

 4. eğer kıvamı tutturamıyorsak ne yapmalıyız

 5. kevser ablacim macaron yaparken çiğ badem kullanmayip normal bağdem kullansak olur mu

 6. Kevser hanim ben bu makaronu yine yaptım amaa bırakın eteklenmeyi kurabiye gibi kabardi ve üstü çatladi:(

 7. Bunlarda benim Kevser hanım sayesinde yaptığım cici makaronlarım ??????

 8. sanirim az sıktım. firina koymaya korkuyorum. bi cesaret geldi yaptim ama sonuç korkutuyor beni 🙁

 9. Kevser hanım makaronlarım şuan fırında pişiyor ilk tepsiyi pişirdim ama ikinci tepside öyle oldu 🙁 eteklenmeler yana doğru dağıldı sizce neden olabilir

 10. Çok başarılı elinize sağlık

 11. Merhaba kevser hanım. Bu tarif çok güzel görünüyor ellerinize sağlık denemek istyorum. Acaba acıbadem kurabiyesi de yaptnz mı yada yapmayı düşünüyor musunuz? Çok memnun olurum:)

 12. Kevser hanım öncelikle elinize sağlık. Ben bir fırın mağduru olarak kullandığınız fırını sormak istiyorum. İyi sonuç almanın bir kısmı da iyi fırından geçiyor böyle tariflerde.

 13. Çok merak ettiğim ama hiç deneyemediğim tariflerden biri en kısa zamanda deneyip sonucu paylaşacağım çok teşekkürler. ?

 14. Kevser Hanım ellerinize ve emeğinize sağlık. Bende mutfakta birşeyler üretmek için doğmuşum ama çocuklarımdan fırsat bulup kurslarla ilerletemedim ama kendi çabalarımla birer basamak atlıyorum sayenizde.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*