Kayısılı Dondurma (Videolu Tarif)
Yaz mevsiminin vazgeçilmez tarifleri dondurmalar elbette. Özellikle doğal malzemelerle yapılanların kıymeti apayrı. Muzlu dondurma, şeftali sorbe gibi birkaç alternatifin yanı sıra kayısılı dondurma da hem az malzemeli hem de kolay olmasından dolayı yaz boyunca favori tarifiniz hale gelecektir eminim. Şeker miktarını ayarlayarak karadut, böğürtlen, çilek, frambuaz gibi meyvelerle de deneyebilirsiniz bu tarifi. 700 g kayısının çekirdekli olduğunu, çekirdekler çıkınca kayısı miktarının yaklaşık 400-500 g kalacağı da aklınızda olsun.

Afiyetle kalın…

Yazılı Kayısılı Dondurma Tarifi

Benzer Tarifler8 yorum

  1. kalorisi ne kadardır acaba bu dondurmanın ve çilek ve kavun ile de yapsak olurmu acaba

  2. Dondurma kabına koydum akşama eşimi keklicem bakalım yerse??bu arada kevser abla bütün karışımı yapıp en son dondurucuya koysak nası olur bn öyle yaptımda??

  3. Kayisi yerine seftali kullandim. Seftaliler biraz mayhostu diye biraz pudra sekeri ekledim. Bu bildigin dondurma oldu ya bu kadar kolay olmamaliydi? cok tesekkurler ?

  4. Elinize sağlık. Denemek istiyorum ama aklıma takıldı kayısılar yapma aşamasında çözünüyor mu ? Eğer öyleyse tekrar dondurmak sağlıklı olur mu?

    • Kıvamı videoda görünüyor Özlemcim, minik buz taneleri gibi oluyor. Ama çok oyalanılırsa ya da oda sıcaklığı çok yüksek olursa muhtemelen bir miktar çözülecektir. Suyunu bırakacak kadar çözülüp tekrar dondurulmadığı sürece problem olmayacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*