Kazandibi (Videolu Tarif)
İspanya’ya taşındıktan sonra yaşadığım en büyük değişimlerden biri gazlı ocaktan elektrikli ocağa geçmek oldu. Normal bir insan için sıradan bir değişim olabilecek bir şey benim gibi işinin bir parçası da yemek yapmak olan biri için epey hissedilir bir değişimdi. Geçici evimizdeki düz elektrikli ocaktan sonra kalıcı evimizdeki indüksiyonlu ocak biraz teselli etse de gazlı ocağın eksikliğini çok hissettim, taa ki kazandibi yapana kadar. Eskiden tepside yaptığım için ilk etapta o da bir ahh çektirmişti aslında ama probleme değil çözüme odaklanıp tavada, şurası yandı, burası hiç kızarmadı derdi olmadan kolayca kazandibi yapabildiğimi görünce “bu işin de hayrı buymuş” dedim. Tarifle ilgili videoda belirtmediğim tek bir notum var. Elde ettiğiniz görünüm her seferinde farklı olacaktır. Kullandığım görseldeki kazandibini de birkaç hafta önce aynı yöntemle yapmıştım örneğin. Bu sefer böyle olmayı seçti. Ben yaptım öyle olmadı, böyle oldu, nerede hata yaptım diye düşünmeyin. Mutfakta hata olduğunu düşündüğünüz pek çok şey hata değil sadece farklıdır.

Afiyetle kalın…

Yazılı Kazandibi Tarifi

Benzer Tarifler8 yorum

  1. Bu borcamda yapma fikri kimden çıktıysa gerçekten tebrik ederim. Çok başarılı oldu tam 13 gün önce yapmış eşit şekilde yakmış ve misafirlerinden tam not almış ve uygulanmaya konmayı bekleyen bir kazandibi bırakıyorum şuraya sessizce . Sağlıcakla ?

  2. Videolu tarifte notlar kısmı yok. Yazılı tarifte de okudum ama bulamadım. Yani borcam demiyor da tepsi diyorsunuz eğer oysa. Sorumun cevabını aldım teşekkür ederim.

  3. Ayyy tarif güncellenmiş, ben de diyorum Kevserciğimin şu borcami kazandibi tarifini bir yapayım. (Sanırım düşündünüz bu borcamda kötü yorumlar var herkes yapamıyor catlatiyor.) Çünkü yeni aldım borcam i sirf bu tarif için. ? Şimdi bu Burcu yu öldürdünüz ?. Sanırım iyice kuru olan borcam diyordu püf noktası olarak. Başka dikkat etmem gereken birşey var mıydı??Aynı tarifi uygulayacağım da. şimdiden teşekkürler ❤️ Sağlıcakla ?

  4. Yine elinize emeğinize sağlık Kevser hanım ? Benim gazlı ocaklar için bir önerim olacak, bu yöntemi tavada kek yaparken kullanmıştım ve gayet başarılı oldu. Ocak üzerine konulan tava, tencere vb nin tabanı genişliğinde olacak şekilde alüminyum folyoyu 4 kat olacak şekilde ocağın üzerine yerleştiriyorum. Yiyecekle direkt teması olmadığı için zararlı olmayacağını düşünüyorum. Sevgiler ?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*