Krem Şantisiz Şekersiz Süt Dilimi (Videolu Tarif)
Çocukların severek yediği, annelerin de içinde krem şanti ya da rafine şeker olmadığı için çocuklarına nispeten daha rahat şekilde verdiği krem şantisiz şekersiz süt dilimi tarifimin yapılışını bu sefer de videolu olarak göstereyim dedim. Tama tamam ben demedim, siz dediniz:) Ama benim de aklımdaydı uzun süredir. Üst üste istekler de gelince zamanıdır dedim. Bu arada her şekersiz tarifte yaptığım uyarıları yine yapacağım.

Bir tarifin şekersiz olması hiç şeker içermediği anlamına gelmez, rafine şeker içermediği anlamına gelir.

Rafine şeker yerine kullanılan tatlandırıcılar da masum değildir, sadece nispeten daha iyidir. Bu nedenle miktarını artırırken ya da fazla tüketirken vicdanınız aşırı rahat olmasın.

Alternatif tatlandırıcılar rafine şeker kadar tatlılık vermeyebilir. Şeker tüketmekten kaçınmaya çalışıyorsanız buna alışmanız beklenir.

Yediklerim hem çok tatlı hem de çok sağlıklı olsun isteğini karşılayacak bir madde henüz keşfedilmedi.

Afiyetle kalın…

Yazılı Krem Şantisiz Şekersiz Süt Dilimi Tarifi

Benzer Tarifler4 yorum

  1. Merhaba normal süt kreması kullanmak yerine Hindistan cevizi kreması kullansak daha sağlıklı olmaz mı? Bildiğim kadarıyla tüm süt kremalarının içinde çeşitli katkı maddeleri var, karagenan gibi.

    4+
  2. • Yemeğin tadını veren hünerli ellerdir.
    • Yemeğin lezzeti sevgiden gelir. Yemek yaparken severek yapıyorsanız o sevgi onun içine işler ve daha lezzetli olmasını sağlar.
    elleriniz dert görmesin….

    4+

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*