Mantar Kurabiye (Videolu Tarif)
Emreyle daha önce soğan halkası videosu çekmiştik hatırlarsanız. Sömestr tatilinde yeni bir video için sözleşmiştik geçen ay. Ancak Emre ani bir tatil planı değişikliği yapıp şehir dışına çıkınca bizim video da buralara kadar ertelendi. Geç oldu, güç olmadı, çok eğlendik çekimlerde. Videoyu uzatmamak için koyamadığım bir kahkaha krizi sahnemiz var ki görmenizi çok isterdim:) Tarifin yazılı versiyonunda uzun uzun hamur işi-un miktarı konusundan bahsetmiştim. Videoda yine kesmek zorunda kaldığımız bir bölümde de (sonradan ortaya çıkan un kavanozundan anlaşılıyordur zaten muhtemelen) un az geldi ve ekstra un ekledim. Daha önce çok sefer yaptığım ve her seferinde aynı miktarı kullandığım un bu sefer az geldi yazdığım yazıyı perçinlemek istercesine:)

Yazılı tarifte şekerin hamurun içinde erimediğine dair birkaç yorum geldi. Video kesmeli biçmeli de olsa hamuru yoğurmak için ne kadar süre verdiğim konusunda fikir veriyor. Unu koyup karıştırıp bırakmıyorum. Nişasta ve unu Emrenin de yardımıyla gerçekten AZAR AZAR ekleyip uzun uzun yoğuruyorum. Bu şekilde şeker de hamurun içinde erimeye fırsat buluyor, hamur da yumuşacık, çok kolay şekil alabilir bir kıvama kavuşuyor. Ben sabırsız insanım uğraşamam o kadar derseniz toz şeker değil pudra şekeri kullanın mutlaka.

Afiyetle kalın…

Yazılı Mantar Kurabiye Tarifi

Benzer Tarifler21 yorum

  1. Tadı çok güzel ama ununu fazla kattım biraz ondan üstü sert olmuş yine de çok lezzetli teşekkür ederim🤗

  2. Mantar gurabiyeleti denedim hımmmm ağzınızda eriyor çok teşekürker , ellerinize sağlık👏🏻

  3. Kevserrr sen ne tatlı bir kadınsın 🙂 tarife bayıldım Emre’ye daha çok :*

  4. Kurabiyeyi yapacak arkadaşlara önerim un ve nişastayı eklemeden birmiktar yoğururlarsa şeker daha hızlı bir şekilde eriyor☺️

  5. Küçük şefle birlikte çekmiş olduğunuz videoya bayıldım Kevser Hnm. Bu tarifiniz de harika gözüküyor, en kısa sürede deneyeceğim inşallah. Sevgilerimle.

  6. 1 su bardağı şeker mi konulacak yeniyim de :))

  7. Kevser Hanım sizi yeni takip etmeye başladım tarifleriniz hem kolay hemde pratik takipcinizim

  8. Bu arada yaptığım kurabiyeler.Kızım için kar tanesi şeklinde yaptım.?

  9. Az önce fırından çıkardım yarısı bitti bile.Şahane.İçtenlikle söylüyorum harika bir blog yazarısın.Emeğin çok büyük.Çocuklara olan yaklaşımında bize sevecen ve samimi bir insan olduğunu gösteriyor.Teşekkürler bu güzel tarif için KEVSER cim.???????

  10. Emre gercektende un ekleme konusunda çok hassas davranmış ? elinize sağlık video çok güzel olmuş tarifinizi Tabule dergide gördüğümde denemiştim güzel olmuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*