Michelin Yıldızlı Restorana Gittik
Cumartesi akşamı Yasin’in doğum günü vesilesiyle ilk defa Michelin yıldızlı bir Restorana Gittik. Daha önce İtalya’da Michelin listesine girmiş bir Restorana gittiğimiz için bizi nelerin beklediğini az çok biliyorduk ama o zaman hem öğle yemeği yemiş hem de daha kısa bir menü tecrübesi yaşamıştık. Bu, tam teşekküllü bir menü olunca başından sonuna kadar yaşayabileceğimiz her şeyi yaşadık.

Rezervasyonu yaklaşık 2 ay önce yaptırmıştım. Burayı bulana kadar pek çok Michelin yıldızlı Restorana baktım. Çoğunda istediğim akşama yer bulmak mümkün değildi. Bazıları da çok pahalıydı. Bunun fiyatı da Madrid’deki pek çok restorana göre yüksek ama böyle bir tecrübe için verilebilecek bir para.

Bu linkten gittiğimiz restoran hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz; http://www.restaurantealbora.com/

Bahsettiğim 3 Michelin yıldızlı restoran ise; https://diverxo.com/

Bu arada video boyunca dış sesler mikrofona rağmen artıyor. Bizim rezervasyonumuz 20.30 içindi. İspanyollar akşam yemeğine 21.30’dan itibaren başlıyor. Restorandaki müşteri sayısının artmasıyla gürültü de artıyor. Yine daha önce defalarca söylemiştim, İspanyollar çok konuşuyor. Bu video da bunun en güzel kanıtlarından biri işte. Biz orada insanları rahatsız etmeyelim diye fısır fısır video çekerken onlar ortalığı inletiyor:)

Bir de bizimle ilgilenen garson sözde İngilizce biliyor olmasına rağmen telaffuzu o kadar kötüydü ki dedikleri hiç anlaşılmıyordu. Anlayabildiğimiz kadarıyla yedik. Menüde yazılı bazı yemekler biz domuz eti istemediğimizi söylediğimiz için değiştirilmişti o yüzden onlar komple sürpriz oldu. Bu arada rezervasyon yaptırırken bu tür hassasiyetlerinizi belirtebilirsiniz. Bizimkisini dikkate aldıklarına bakılırsa dikkate alıyorlar.

Videonun ışık eksikliğinden kaynaklı eksikleri var ve bazı yerlerde ses yetersiz gelebilir. Şartlar ancak bu kadarına müsaade etti, affınızı rica ediyorum.

Afiyetle kalın…

Benzer Tarifler18 yorum

 1. merhaba
  video çok keyifliydi.
  ben de merak edip baktım, bugüne bile veriyor rezervasyon:)
  sevgiler.

  0
 2. Çok güzel bir video olmuş Kevsercim, yorumlarını çok sevdim. Harikasin demeden geçemedim.😊😊😄

  1+
 3. Evde yapıp yemem ,,,demenıze bayıldım,,harikasınız ya orada bile boş durmuyorsunuz …

  0
 4. Afiyet olsun Kevser Hanim. Cok pahalli degilmis, gitmek lazim. Sayenizde Michelin star korkumuz yendik 🙂

  0
 5. Kevserciğim harikasın😘😘 bayılıyorum sana😍

  0
 6. düşüncelerinizi bize de paylaştığın için çok sevindim çok güzel bir restorana benziyor yemekler de güzel görünüyorlardı her bir yemeğin tarifini anlattınız sizin sayenizde öğrenmiş olduk ve de siz de şıktınız Video çekiminizi begendim ayrıca Hayırlı yaşlar

  0
 7. Teşekkür ederiz, değişik bir görsel deneyim oldu, benim gibi bir yemek sever için, böyle yabancı bir memlekette değişik yemeklerin yorumları. Kevser hanım sizi severek takip ediyoruz. Başarılarınızın devamını dilerim.

  0
 8. Ya siz çok tatlısınız 😊keyifle iZledim teşekkür ederim 👏bilgiler için

  0
 9. Keyifle izledim, her tadımınızda mimiklerinizi sabırsızlıkla bekledim diyebilirim😀 fakat bir de kamera arkasında Yasin Beyin tadımını da görmek isterdim, esprili yorumları ile bir de Türk erkeği gözünden Michelin i duymak eğlenceli olabilirdi 😀
  Ve inşaallah pişi görünümlü çıtır PATATES BALONunu öğrenebiliriz, umudum var sizden yana😊

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*