Patlıcanlı Poğaça (Videolu Tarif)
Patlıcanlı poğaça ağızda, hatta elde dağılan kıyır kıyır dokusuyla en sevdiğim poğaçalardan biridir. Peynir ve patlıcanın birbirine ne kadar yakışan bir ikili olduğunu da en iyi şekilde gösteren tariflerden biri aynı zamanda. Elbette ki patlıcan ateşte ve közde közlendiğinde çok daha başarılı sonuç verecektir. Tam da bu noktada videoda bahsettiğim biber ve patlıcan nasıl közlenir? videosunu hatırlatmakta fayda var. Yine ebette adını andığımız ekşimik. Doyuruculuğuyla sahur için de oldukça uygun bu poğaçayı en kısa sürede deneme fırsatı bulursunuz umarım. Denediğiniz tarifleri fotoğraflarıyla birlikte yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.

Afiyetle kalın…

Yazılı Patlıcanlı Poğaça Tarifi

Benzer Tarifler2 yorum

  1. Merhabalar, geçenlerde bahsettiğim süt kesildiğinde yaptığım lordan olur mu bu tarif,bir de patlıcanlarım yumuşadı, tadını kotu etkiler mi ki?emeğim boşuna gitmesin istiyorum,çöpe de atmaya kıyamıyorum.bu arada fırının ısındığını anlamak için ışık yada işaret olduğunu söylemiştin daha önce ya da yazmistin Kevser ?

    • Poğaçalar için lor peyniri kullanabilirsin evet, lezzetini ortaya çıkarmak için biraz tuz eklemen iyi olur ama. Patlıcanlar çürümedi ve/veya iyice pörsümediyse bir miktar yumuşamasında sorun yok. Evet fırını ilk çalıştırdığında önünde bir işaret ya da ışık yanar, o söndüğünde ayarladığın ısıya gelmiş demektir??

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*