Rüzgar Tünelinde Uçtum
Hafta sonu Rüzgar Tünelinde uçuşa gittik. Acar bir Youtuber olarak sizler için de görüntüledim. Biraz da bilgi vereyim kısaca. Rüzgar Tünelinde içine girdiğiniz cam tünelde alttan üflenen sıcak havayla uçuyorsunuz. Tek başınıza yapamayacağınız kadar zor ama bir eğitmenle yapabileceğiniz kadar kolay bir şey. Profesyonel bir ekip olduğu sürece bir tehlikesi yok. Küçücük çocuklar dahi uçuyor. 130 kg altında olan herkes uçabilir. Uçuş için gerekli kıyafet, gözlük ve kask uçuş merkezinden veriliyor. Fiyatı süresine göre değişiyor. Hurricane Factory web sitesinden fiyat konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yine aynı linkten uçuşu online olarak satın alabilirsiniz.

Tünelin içinde bulunduğu Sambil Outlet Alışveriş Merkezin önce 6 numaralı metro ile Plaza Eliptica durağına gidip oradan da 11 numaralı metroya binip Fortuna durağında inerek ulaşabilirsiniz. Metro hemen alışveriş merkezinin yanında. Yine de yola çıkmadan önce harita uygulamalarından yolu çizdirin mutlaka, bulunduğunuz yere göre farklı ulaşım seçenekleri olabilir.

Madrid’deki diğer tüneller ise şöyle;

Wind Tunnel

Madrid Fly

Windobona

Türkiye’de henüz Rüzgar tüneli yok. Antalya’ya bir tane açılma ihtimali olduğuna dair bir dedikodu geldi kulağıma. Yatırım meraklıları için maliyet nedir bilgisi de vereyim. Sadece teknolojisi 3-4 milyon Euro; mekan, çalışanlar vs. eklenince de 5-6 milyon Euro’yu buluyormuş.

Uçuş gerçekten inanılmaz keyifli. Videoda çırpınışlarım görünüyor evet ama verdiği hissiyat bambaşka. Uff ne biçim de Uçtum yaa, ben bu iş için yaratılmışım gibi hissettiriyor.

Buraya kadar gelmişsiniz, hayatta bırakmam. Yeni Youtube kanalım İspanya’dan Merhaba’ya bir Youtube aboneliğinizi alırım. Gitmişken de İspanya’yla ilgili diğer videolarıma göz atabilirsiniz.

Benzer Tarifler11 yorum

 1. mükemmel yaptınız sanki daha önceden bilmiyormuşsunuz gıbı idâre ettiğniz maşallah çok güzel helal olsun nazarlardan saklasin Benim de yüksek korkum var ve de kulak problemim var böyle yerlere giremem ama çok isterdim birşey değil gormekde güzel teşekürler kevser hanım bravo

  0
 2. gerçekten muhteşem bir deneyim. tebrikler.

  1+
 3. Çok güzel…Harika bir duygu olmalı. Bende bir ara hoca ile beraber uçtuğunuzda sizinle havalandım gibi hissettim. Seyretmesi bile hoş yani…Teşekkür ederiz. İlginç videolarının devamını dileriz.

  0
 4. İzlemek de keyifliydi ama ben yapabileceğimi sanmıyorum. Yasin abi de uçtu mu merak ettim. 😊

  0
 5. Merhaba Kevser Hanım , öncelikle hayatınızdaki yeni döneminiz ( İspanya ) hayırlı olsun , uzun zamandır böylesı bir heyecana tanık olmamıştım ve yaşamamıştım , sanki oradaki siz değildinizde benmişim gibi heyecan ve sevinç duydum bunu bana yaşattığınız için size çok teşekkür ederim , güzel tariflerinizin de devamını dilerim . Allah muvaffakiyetler nasip etsin .

  0
 6. Heyecanla seni izledim kevsercim çok eğlenmisşin bende uçtum ama uçakla 😅

  1+

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*