Sirkeli Kurabiye (Videolu Tarif)
Çok sevdiğim tuzlu kurabiyelerden birini daha videolandırdım. Çok sevdiğim tuzlu kurabiyelerden biri dediğime bakmayın bu arada benim sevmediğim tuzlu kurabiye yok zaten. Tam bir tuzlu kurabiye canavarıyım. Çayın yanına muhteşem giden bir şey değil mi sizce de? Ama tabi gerçekten ağızda dağılan kıyır kıyır bir yapıda olacak, öyle içi hamur kalmış tuzlu kurabiyeler tuzlu kurabiye müessesinden soğutabilir insanı. Ama merak etmeyin bu tarifin içinin hamur kalma riski yok. Oldukça ince açıldığı için tavsiye edilen sürede gayet güzel pişiyor. Umarım sizler de deneme fırsatı bulup bu lezzetin tadına varırsınız.

Afiyetle kalın…

Yazılı Sirkeli Kurabiye Tarifi

Benzer Tarifler6 yorum

 1. Bu kurabiye yi çok severek yapıyorum bayıla bayıla da yiyoruz. Bu arada Kevser hanım mutfağınızı görünce hatırladım sizi ve Yasin beyi rüyamda görmüştüm geçenlerde misafirliğe gelmiştik eşimle size ve mutfağınızda birlikte bişeyler yapıyorduk sizinle, hayrolsun inşaallah 😆 sanırım çoğu tariflerinizi bende deniyorum onun için rüyalarımda buluştuk 😀

  0

 2. çok lezzetli bir kurabiye Kevser hanım sadece benim hamurun az un aldığından tuzu fazla geldi ama favorilerimiz arasında artık teşekkür ederiz

  1+

 3. ellerinize saglik kevser hanim cok guzel olmus

  1+

 4. Kevser hanım görünüşü çok hoş hemen denemek istiyorum. yazılı tarifte sirke 2 yemek kaşığı ve fırın 190 derece. videoda farklı çok fark eder mi acaba?

  1+

  • Muazzam fark yaratacak farklar değil Gülcüm, yine de yazılı tarifi videolu tarif uyarınca güncelliyorum. Sen de videolu tarifi uygulayabilirsin.

   1+