Tabule Dergi Temmuz 2015 Sayısı Yayında

Tabule Dergi

Henüz Ramazan bitmemiş olsa da bir yandan kış hazırlıklarına başlamak gerekiyor artık. Malum Ramazan Bayram’ı sonrasında bazı yazlık meyve-sebzelerin mevsimi geçmiş olacak. Temmuz ayı boyunca neler yapabilirsiniz peki?

 • Çilek-vişne-incir reçeli,
 • Taze fasulye konservesi/dondurulmuş taze fasulye,
 • Bamya konservesi/dondurulmuş bamya
 • Nane kurutma

Yaz hazırlıklarında en büyük yeri kaplayan domates için henüz çok erken. Domatesli hazırlıklarınızı Eylül ayına bırakmanızı öneririm. Hem fiyat olarak ucuzlayacaktır hem de kış hazırlığı için daha uygun domatesler bulma şansınız artacaktır. Daha büyük avantajı ise yılın en sıcak ayları olan Temmuz ve Ağustos boyunca kış hazırlıklarını bozulmadan saklama telaşı yaşamamış olursunuz. Turşularınızı da yine Eylül-Ekim aylarında yapmanız uygun olacaktır. Yaz sıcaklarında turşuların tuz-sirke oranlarını ne kadar iyi ayarlarsanız ayarlayın bozulma ihtimali vardır turşuların, havaların biraz serinlemesini beklemek uygun olacaktır.

Derginin bütün sayılarına buradan ulaşabilirsiniz

Sevgiler,

8 yorum

 1. Kevser Hanımcım, 10 gün önce yaptığım salatalık turşusu içinde ki sarımsak mavimsi bir renk almış ( yaklaşık 20-25 diş sarımsaktan sadece bir tanesi)İnternetteki kaynaklardan nedenini öğrendim ama turşunun yenip yenmeyeceği konusunda bazıları tehlike yok derken bazıları hemen dökün diyor. Tereddütte kaldım. Bir bilene soralım dedim, ne dersiniz? Döküyüm mü yoksa yiyelim mi?

  • Sarımsağın asidik maddeyle tepkimeye girmesi sonucu ortaya çıkan bir yöntem Mürüvvet’çim, aslında tüm sarımsaklarda olur ama hepsinde renk değişimi olmaz. Yemenizde sıkıntı olmaz ama ulaşılabilir bir yerdeyse o şirini çıkart istersen her gördüğünde içine kuşku düşürmemesi için:)

 2. galiba ilk sayıdan berihiç kaçırmadım
  online ve ücretsiz daha ne olsun
  bol tarifli ve bence en hoş yanlarından biri de bolll muhabbetli 🙂

 3. Harika bi dergi yine…birde online ya çok güzel. bişey bu. Diğer dergilere yorum yapmak hiç aklıma gelmedi… başarıniz hep böyle devam eder inşallah. görmeden sevdiğim insan:)

 4. Kevser hanım mobil okuma imkanı vardı geçen ay .. Bu ay yok mu?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*