Tarta de Santiago (Videolu Tarif)
İspanyolların meşhur tarta de santiagosunun videosunu da hazırladım istek üzerine. Tarta de santiago, santiago keki demek. Videoda da bahsettiğim gibi İspanya’nın Santiago şehrine ait bir kek. Kekin kıvamı, rengi ve dokusu kullanılan malzemelere göre çok değişiyor. Ben ilk kez arkadaşımın yaptığını yemiştim, o daha hamurumsu ve koyu renkliydi. Benim kullandığım malzemelerle bu şekilde oluyor. Yazılı tarifi deneyenlerden birinin gönderdiği fotoğrafta kek arkadaşımın gönderdiğine daha yakındı mesela. İşbu sebeple videodaki görüntüyü yakalayamazsanız endişelenmeyin, farklılıklar normaldir.

Onun dışında acayip nefis bir bademli kek olarak tanımlayabiliriz Tarta de Santiagoyu. Kek deyince pufidik bir kek de gelmesin hemen aklınıza. Adı kek ama kendi pek kek gibi değil. Tavsiyem aklınızda belli bir kıvam oluşturmadan, beklentiye girmeden yapıp ortaya çıkan şeyin tadını çıkarmanız olcaktır.

Afiyetle kalın…

Yazılı Tarta de Santiago Tarifi

Benzer Tarifler10 yorum

  1. Şeker yerine pudra şekeri ile denemek istiyorum olurmu biryandan da bademler boşa gidebilir diye korkuyorum 😊

  2. Mükemmel bir tarif çok begendim Ispanyol tanıdığımız var bu keki yapmayı isterim ona çok teşekkür ederim kevser hanım çok güzel görünüyor ellerinize sağlık

  3. Çok kolay hemde çok nefis gürünüyor! Ellerinize sağlık👌🏻

  4. Acaba badem yerine fındık ile yapsak böyle bir tartı nasıl olur? evde fındık ve badem sevmeyen bir eş var da.

    • Tarifin orijinali bu şekilde Rumeysacım. Değişiklik denemeler yapmak istersen kendin inisiyatif alarak yapabilirsin. Ben denemediğim için bir şey diyemem ne yazık ki.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*