Unsuz Fındıklı Kurabiye (Videolu Tarif)
Hafta içinde yazılı olarak verdiğim tarifin videosu  var bugün. Notlar kısmında her ne kadar bu kurabiye bildiğiniz kurabiyelerden değil desem de hamur konusunda bocalayanlar oldu.  Hamurun ortasında telefona yapışıp bu hamur olmuyor galiba, atsam mı diye yorumlar geldiğini görünce iyi ki videosunu da hazırlamışım diye düşündüm. özellikle Tahmin etmiştim böyle bir şey olacağını aslına bakarsanız. Genel olarak tarif kategorileriyle ilgili bazı önyargılar vardır insanlara ve dışına çıkınca tedirgin olurlar. Örneğin kurabiye hamuru yağlı, ele yapışmayan, kulak memesi kıvamında olmalıdır gibi. Elbette böyle bir genellemeye gidemeyiz. Bu genellemenin dışında kalan nice leziz kurabiyelerimiz var, bu örnekte olduğu gibi.

Mutfakla ilgili şöyle olursa böyle olur, bu kesin böyledir gibi kurallarınız varsa yıkın atın. Bu kurallar işinizi kolaylaştırmaz, birçok durumda ayak bağı olur size. Her şeyi yapmanın farklı yolları vardır. Her aynı yoldan gitmeyin, yeni şeyler deneyin.

Ha bir de hamur olmuyor diye hamuru atmak neyin nesi arkadaşlar? O hamurun içine koyduğunuz malzemeler gökten mi yağıyor size? Kendi paranıza acımıyorsunuz, hiç yoktan o hamura muhtaç olan insanları düşünün. Öncelikle bir tarife güvenmiyorsanız baştan hiç başlamayın zaten. Başladıktan sonra da sonuna kadar gidin. Tarifi güvenilir bir yerden aldıysanız eğer ne kadar hata yaparsanız yapın ortaya hiç ama hiç yenmeyecek ya da farklı bir şekilde değerlendirilemeyecek bir şey çıkmaz zaten.

Afiyetle kalın…

Yazılı Unsuz Fındıklı Kurabiye Tarifi İçin Tıklayın

Yeni Videolardan Anında Haberdar Olmak İçin Youtube Kanalıma Abone Olun

Benzer Tarifler4 yorum

  1. Merhaba 🙂 bende 2 olcu yaptim ve yarisina benmarie usulu erimis cikolata ilave ettim. Sanirim biraz fazla tuttum kitir oldu ama sahane tarif icin cok tskler. Kizimda yoruma bence herkes yapsin harika olmus yaz dedi 😀❤ sevgiler

  2. Ben fındık yerine ceviz kullandım, harika oldu. Acıbadem kurabiyesine cok benziyor 3 tane ard arda yedim. Cok tesekkurker tarif icin. Cok da kolay

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*