Üyelik ve Kullanım Şartları

(Son güncellenme tarihi: 08.08.2017)

Kevserin Mutfağı (www.kevserinmutfagi.com) sisteme üye olan kullanıcılar tarafından oluşturulan, kullanıcıların kendilerine ait yemek tariflerinin, ziyaretçiler ve diğer kullanıcılarla paylaşılmasına imkan sağlayan bir sistemdir.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz esnada ve/veya sitemize üye olurken sizden talep edilen kişisel bilgilerden hangilerinin ne koşullarda kullanılabileceğini öğrenmek için lütfen Gizlilik Sözleşmesini okuyun.

Bu kapsamda siteye üye olduktan sonra kullanıcılara sunulan imkan, hizmet ve ayrıcalıklardan aşağıda yer alan kullanım koşulları çerçevesinde faydalanabilirsiniz. Sitemizi ziyaret ederken ve/veya üye olurken dikkat etmeniz gereken hususlar, sahip olduğunuz hak ve yükümlülükler aşağıda yer almaktadır.

Sitenin kullanım koşulları site yönetimi tarafından önceden bildirim yapılmaksızın değiştirilebilir. Bu nedenle bu sayfayı sık sık incelemenizde fayda vardır

1. ÜYELİK HESABINIZ

1.1. Kevserin Mutfağı’na fotoğraf, tarif, yazı, görsel eklemek, referans sitelere link vermek, diğer üyeler tarafından eklenen ürünlere ilişkin yorum yapmak ve bu ürünlere ilişkin bilgileri üyelik hesabınız içerisinde arşivlemek, gibi mevcut uygulamalardan ve geliştirilecek yeni uygulamalardan yararlanmak için siteye üye olmanız gerekmektedir.

1.2. Kevserin Mutfağı’na, ana sayfada bulunan “KAYIT OL” bölümüne girerek, seçeceğiniz bir kullanıcı adı ve gireceğiniz e-posta adresi ile üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin tamamlanması için, sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresine, girmiş olduğunuz kullanıcı adınız ve sistemin belirleyeceği bir şifre gönderilecektir.

1.3. Kevserin Mutfağı, kullanıcı hesabınızın güvenliği için gereken azami dikkati göstermektedir. Ancak kullanıcı hesabınızda kayıtlı bilgilerin ve şifrenizin güvenliği şahsen sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizin üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesi ve sizin adınıza hukuka aykırı içerik sağlanması da dahil her türlü kötü niyetli kullanımından şahsen sorumluluğunuz bulunmaktadır. Kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük size aittir. Bu nedenle, güvenliğiniz için öncelikli olarak, e-posta adresinize Kevserin Mutfağı tarafından gönderilecek ilk şifreyi değiştirmenizi öneririz.

1.4. Kevserin Mutfağı’nın veya hizmet aldığımız kişi veya şirketlerin kusurundan doğabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Kevserin Mutfağı’nın sorumluluğu bulunmamakta olup, kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu üyelere aittir. Bu nedenle, verilerinizi korumak üzere kendi önlemlerinizi almanızı öneririz.

1.5. Kevserin Mutfağı hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.

1.6. Kevserin Mutfağı, sitede yer alan içerik, hizmet, uygulama ve diğer unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir. Bir kesinti olması durumunda Kevserin Mutfağı’nın sorumluluğu bulunmamaktadır.

1.7. Kevserin Mutfağı’nda kayıtlı üyelik hesabınızı, info@kevserinmutfagi.com adresine e-posta göndererek kapatmanız mümkün olup, tarafınızdan sunulan içeriğin yayınına devam edilmesine veya yayınına son verilmesine karar verme hakkı Kevserin Mutfağı’na aittir. Kapatılması için talepte bulunulan üyelik hesabı kapatıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilemez.

2. TELİF HAKLARI VE ALINTI SINIRI

2.1. Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

2.2. Tüm mali hakları Kevserin Mutfağı’na ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınız dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

2.3. Kevserin Mutfağı’nda yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya diğer içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

2.4. Üye tarafından Kevserin Mutfağı’nda yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının üyeye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde Kevserin Mutfağı’nın uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.

2.5. Üye, Kevserin Mutfağı’nda yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin telif haklarını Kevserin Mutfağı’na geri dönülmez olarak devretmekte, uluslararası alanda geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans hakkı vermektedir. Bu lisans, çoğaltma, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar dahil olmak üzere her türlü araçla yayınlama ve işlenme hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali hakları kapsamaktadır.

3. BAĞLANTILAR

Kevserin Mutfağı’nın içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Site bu bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, bunların virüs vs. zararlı bir öğe içermediği, doğru ve hukuka uygun olduğu gibi fakat bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, içeriğine ilişkin olarak hiçbir garanti vermemektedir.

4. SORUMLULUKLAR

4.1. Kevserin Mutfağı’nda yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik Kevserin Mutfağı tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından kaldırılabilir.

4.2. Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi, birden fazla üyelik hesabı oluşturmanız veya Kevserin Mutfağı’nın gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. Kevserin Mutfağı’nın ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

4.3. Site üzerinden diğer kullanıcılar veya diğer kişilerle mesaj, e-posta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeler siteyi bağlamamaktadır.

4.4. Kevserin Mutfağı’nın, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır.

4.5. Kevserin Mutfağı’nın kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden Kevserin Mutfağı sorumlu tutulamaz.

4.6. Üye, diğer üyelerin veya ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.

4.7. Sitemizin virüs ve diğer zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılmaktadır. Yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle sitemizden talepte bulunulamaz.

5. HAKSIZ REKABET VE MARKA HUKUKU AÇISINDAN

5.1. Kevserin Mutfağı, ilgili mevzuat gereğince korunmaktadır. Kevserin Mutfağı’nın marka haklarının tarafınızdan ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

5.2. Kevserin Mutfağı, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik söz konusu ise veya Kevserin Mutfağı ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında info@kevserinmutfagi.com e-posta adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

5.3. Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak info@kevserinmutfagi.com adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü ticari kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

ÜYELİK VE KULLANICI ŞARTLARINI OKUDUM VE KABUL EDİYORUM.