Waffle (Videolu Tarif)
Son zamanlarda eskisine nazaran çok fazla yiyecek içecek mekanı açıldı. En azından Ankara için durum bu. Rekabet artınca seçilen kategoriler de çeşitlendi. Waffle da bu çeşitlenmeden nasibini aldı elbette. Özellikle merkezi yerlerde neredeyse adım başı bir wafflecı var. Hepsinin içinde rengarenk sosların olduğu tezgahlar var. Waffleın kokusu her ne kadar cezbedici olsa da o tezgahları görünce iştahım kaçıveriyor. Hep söylemişimdir sağlıklı beslenme delisi değilim ama gidip yediğim waffleın üzerine glikoz şurubu+meyve aroması+gıda boyasından oluşan kimyasal bir karışım da sürdürmem. Wafflecıların bu hazır ürünleri gönül rahatlığıyla kullanması hamuru konusunda da yeterli hassasiyeti göstermediklerini düşündürttüğü için waffle benim için evde yenen bir tatlı artık. Evet hazır çikolata kreması kullanıyorum pek çok sefer ama wafflecıların renkli soslarının yanında bahçe domatesi gibi kalıyor bana göre.

Tarife gelecek olursak… Pek çok kişi aksini iddia etse de aynı hamuru tost makinesinde ya da yapışmaz tavada pişirip tadı aynı, görüntüsü farklı wafflelar yapabilirsiniz.

Afiyetle kalın…

Yazılı Waffle Tarifi

 

Benzer Tarifler2 yorum

  1. kevser Hanim waffle hamurunu önceden yapsak buzdolabında nekadar süre bekleyebilir? ben yapıp aksam pişirmeyi düşünüyorum da

    0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*