Yoğurtlu Patlıcan Salatası (Videolu Tarif)
Yaz sofralarının olmazsa olmazı patlıcanın yine yaza en çok yakışan hallerinden biri yoğurtlu salatası. Pek çok evde pek çok elde farklı şekilde yapılan bir salatadır. Ben de bu şekilde yapıyorum ve her misafir davetinde bolca övgü alıyorum bu basit tarifle. Güzel yemek yaptığı söylenen insanların farkı acayip havalı, çok şekilli, çok değişik yemekler yapabilmeleri değildir; en bilindik, en basit yemekleri gösterdikleri özen ve ufak tefek ilave ve farklılıklarla çok lezzetli, damakta iz bırakır hale getirebilmeleridir. Benim tariflerimi özel kılan şey de pek çoğunun herkesin yapabileceği kolaylıkta ama herkesin yapamayacağı lezzette olmalarıdır. Bu yoğurtlu patlıcan salatası da o basit ama inanılmaz lezzetli tariflerden biri işte. Yaza girerken henüz denememiş olanlarla tanıştırmak, daha önce denemiş olanlara da hatırlatmak istedim.

Afiyetle kalın…

Yazılı Yoğurtlu Patlıcan Salatası Tarifi

Benzer Tarifler2 yorum

  1. Elinize sağlık Kevser hanımcım… sizi 7-8 yıldır takip ediyorum gerçekten de bayılıyorum tariflerinize… bu salata yakın bi salata yaptım ama sendeki özellik
    nasıl közlenir diğer video da var diyon ya çok hoşuma gidiyor hepsinin inçe detayı var iyiki varsınız… Almanya dan slm olsun size ??

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*