Avokadodan Gül Yapımı
Büyüsünü bozmak istemezdim ama bu kadar basit işte:) Instagram’da  paylaştığım sevgililer günü masasında en çok sorulan sunum şekliydi. Siz istersiniz de ben paylaşmaz mıyım dedim ve paylaştım.

Avokadoyla bu kadar haşır neşir olunca böyle değişik şeyleri de öğreniyor insan ister istemez. Neredeyse iki yıldır düzenli şekilde avokado tüketiyoruz. Sağlıklı olduğundan falan değil, sevdiğimizden bu arada. Hatta sağlıkla ilgili tek bildiğim şey faydalı yağlar içeriyor olmasıydı. Birkaç gün önce bakayım neye iyi geliyormuş dedim. 2 yılda avokadonun iyi geldiği söylenen hiçbir sağlık alanında bir iyileşmeye şahit olmadığımızı fark ettim:) Hep söylemişimdir. Sağlıklı beslenmek (sağlığı kaybetmemek için) iyi bir şey ama yiyecekleri ilaç olarak görmek ve kullanmak, bu amaçla sevilmeyen şeyleri zorlaya zorlaya yemek doğru değil. Sevmediğiniz bir şeyi yemenin verdiği mutsuzluğun vücudunuza verdiği zarar yiyecekten aldığınız yarardan daha çok olacaktır muhtemelen. İnsanın vücuduna verebileceği en iyi doğal ilaç stresten uzak durmak ve hayata pozitif bakmak. Bunları yapamadıktan sonra istediğiniz kadar avokado yiyin, himalayalardan getirilmiş yağmur suyu için, hiç anlamı yok.

Avokadoyu bir türlü sevemedim diyenlere son söz; sevmiyorsanız sevmiyorsunuzdur, zorlamanın anlamı yok.

Afiyetle kalın…

Benzer Tarifler8 yorum

 1. Benim aldigim avokadolarin kabuklari videodaki gibi hic elle soyulmuyor. Yanlis mi aliyorum?

  0
 2. Avokado’yu seviyoruz çok güzel bir tarif yapmak isterim teşekürler kevser hanım

  0
 3. Ben ilk gördüğümde, ezilmiş ve krema sıkacağıyla şekil verilmiş sanmıştım 🙂

  1+
 4. Teşekkürler Kevser video için😍bizim bu bölgede oldukça çok yetişir(Antalya)..avokadoyla ilk tanıştığımda çok küçüktüm,aaa! annem ne almış böyle diye olgunlaşmamış avokadoyu hart diye ısırdım:) tereyağını dişlemişim gibi hissetmiştim hiç unutmuyorum 🙄 şimdi ise çok severiz kendisini,kıvırcık marullu yeşil salataya da çok yakıştırıyorum

  1+

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*