Hakkında

Kevserin Mutfağının ilk tohumları 2008 yılı Ekim ayında atıldı. İlk yıllarda oldukça amatör biçimde başlayan blog 2010 yılından sonra içerik sayısı ve kalitesini arttırarak  gerçek kimliğini buldu. 2011 ve 2012 yıllarında Hürriyet Bumerang Ödülleri En Çalışkan Blog kategorisinde dereceler aldı.

2012 yılında Tarif Küpü uygulaması ile mobil dünyaya giriş yaptı. 2013 yılında online ve mobil platformlarda yayınlanan aylık yemek ve yaşam dergisi Tabule‘nin annesi.

2014 yılı başlarında Kevserin Mutfağı tarifleri turkishstylecooking.com adı altında İngilizce olarak yayınlanmaya başladı.

Kevserin Mutfağı, yapılan yemeklerin ortaya çıkacak sonuç konusunda en iyi fikir verecek şekilde fotoğraflanması ve herkesin kolayca anlayabileceği şekilde yazıya dökülmesi tutkusuyla her gün güncellenir.

Yaşam hızının artmasına bağlı olarak hazır gıda tüketiminin her geçen gün arttığı günümüzde insanlara çok fazla uğraşmadan da güzel ev yemekleri yapılabileceğini  göstermeyi amaçlar. Videolu tariflerle de bunu bire bir anlatma amacındadır. Mutfak yükünü biraz olsun hafifletebilmek adına bugün ne pişirsem kategorisi altında günlük menü tavsiyeleri paylaşır.

Kevserin Mutfağının asıl amacı aynen uygulanacak yemek reçeteleri vermek değil yemek yapmayı öğretmektir. Mutfak akademisi kategorisi altında yemek yaparken hangi malzemeyi neden kullanıyoruz, bazılarını neden kullanmıyoruz, ne yaparsak kötü sonuçlanır, ne yaparsak bizi başarıya götürür, hangi malzemeler bir araya gelince ne tür kimyasal tepkimeler ortaya çıkar gibi yemek yapmanın mantığını anlamayı sağlayacak ayrıntılı bilgilere yer verir.

Bunların dışında merak ettiğiniz şeyler varsa Kevserin Mutfağı’na aşağıdaki hesapların herhangi birinden ulaşabilir, tariflerle ilgili sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarının hepsi bizzat Kevser’in yönetimindedir. Bu yüzden  yazarken admin değil Kevser demeniz kendisini çok mutlu edecektir.

E-posta: info@kevserinmutfagi.com

Facebook | Twitter | Instagram Youtube

 

IMG_0652Kevser – kevserinmutfagi.com’un içerik ve sosyal medya yöneticisi. 1984 Kırklareli doğumlu. 2017 yılından bu yana Madrid’de yaşıyor. Üniversite mezuniyetinin ardından başladığı ve 6 yılı aşkın bir süre devam ettirdiği  memuriyet hayatını 2013 yılında sonlandırarak özel sektöre, yılı bitirmeden de sadece bloguyla ilgilendiği bir hayata hızlı geçişler yaptı.

 

 

DSC06993Yasin – kevserinmutfagi.com, Tarif Küpü ve Tabule’nin teknik altyapı sorumlusu, Kevserin Mutfağında bugüne kadar yayınlanmış tüm tariflerin tadına bakmış insan. Aslen bilgisayar mühendisi, ara sıra tasarımcı, bazen SEO uzmanı, sık sık kodlara fısıldayan adam, her zaman sabır taşı.