Günün Menüsü 29 Nisan

Günün Menüsü 29 Nisan

Bugün Ne Pişirsem?

Akşama ne pişirsem, hangi yemeğin yanına ne gider, menü nasıl oluşturulur diye düşünmekten bıkanlar için Kevserin Mutfağından günün menüsü. Kevserin Mutfağı, her gün yayınlanan günlük menüler sayesinde sizleri bugün ne pişirsem derdinden kurtarıyor. Mevsim sebzeleri ve meyveleri kullanılarak hazırlanan bu menüler sayesinde artık akşama ne pişirsem diye düşünmenize gerek kalmadı.

Genellikle çorba, ana yemek, salata ve bir de tatlıdan oluşan bu menüler her güne özel olarak mevsimine uygun olarak hazırlanır ve sizi bu yemeğin yanına hangi çorbayı yapsam, nasıl dengeli bir menü oluşturabilirim gibi dertlerden kurtarıyor. Ayrıca günün menülerine Tarif Küpü iOS ve Tarif Küpü Android uygulaması üzerinden kolayca ulaşmanız da mümkün.

5 yorum

 1. recipemenu ve rakamlar seklinde devam ediyor gunun menusunde bole bir hata veriyor:)sayfayi kullanamiyorum

 2. merhaba. sitenizi dün keşfettim. bana yemek yapmak değil ama bugün ne yapsam diye düşünmek çok zor geliyordu. çok sevindim blogunuzu bulduğuma o yüzden. tavuk ve makarna çorbasını yaptım bu menüden ve ikisi de çok güzel oldu. çok teşekkür ederim. güzel de bir fotoğraf çektim aslında onu da göndermek çok isterdim. =) bugun de fırında patlıcanlı kebabı yapacağım.

  benim size bir okuyucu olarak bir kaç önerim olacak. benim gibi daha amatör kişiler için yemeklerin pişme sürelerini ve bir kaç püf nokta eklerseniz bence çok iyi olur.

  mesela suyunu salıp çekmesi tam olarak ne demek çok açık değildi benim için. bunun yerine aşağı yukarı bir vakit verseniz daha hızlı yapabilirdim bütün menüyü. sebzelere çok müdahale etmeye gerek kalmadan o kadar uzun pişeceğini bilsem diğer yapılması, hazırlanması gereken şeyleri onlar pişerken hazırlayıp vakit kazanırdım ama ben her zamanki gibi herşeyi önceden hazırladım. tavuklar, domatesler kullanacağım herşey vs. o yüzden arada gereksiz beklemeler oldu. büyük ihtimalle normalde 30-40 dk sürecek yemek 1 saati aştı.
  kısaca demek istediğim; bu tip bir menü hazırlarken zamandan tasaruf etmek ve daha hızlı olmasını sağlamak için neyi hazırlamak, neyi ilk yapmak yazarsanız süper olurdu bence. ben artık öğrendim tabi. bir dahaki sefere daha programlı yapabilirim. ama bunu ilk yaptığımda da bilsem çok daha iyi olurdu. =)

  bir de domates çorbasında tüm makarnalar dibe çöktü. bu normal mi? sürekli karıştırmak gerektiği yazmadığı için biraz dibinden kazımak zorunda kaldım. ayrıca biz iki kişiyiz ama tarifi tam yaptım ki çorbayı sonra da içeriz diye ama makarnaların sıcak çorba içinde kaldıkça çok lapa olacağını düşünemedim. belki bunlar sizin için önemsiz şeyler. çünkü artık profesyonel olmuşsunuz ve direkt bunları düşünebiliyorsunuz ama biz okuyucular için püf noktalar çok önemli. özellikle benim gibi amatörler için.

  tekrar teşekkür ederim herşey için.

  • Tarifleri elimden geldiğince ayrıntılı yazmaya çalışıyorum. Ama yemeklerin pişme süreleri kullanılan tencereye, ocağa, fırına ve hatta malzemeye göre büyük farklılıklar gösterir. Zaman vermem işi kolaylaştımaktan çok yanlış yönlendireceği için tarifin sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir. O nedenle özellikle zaman belirtmiyorum. Diğer püf noktaları da dediğiniz gibi benim hiç düşünmeden yaptığım şeyler olduğu için atlayabiliyorum bazen. Bu tür ayrıntıları da düşünceli okuyucularım sağolsunlar tarifi denedikten sonra yorumlarda paylaşıyor çoğu zaman. Siz de kendi tecrübeleriniz doğrultusunda yorum kısmında paylaşabilirseniz bu tür şeyleri hem benim, hem de diğer ziyaretçilerin çok işine yarayacaktır. Çok teşekkürler duyarlılığınız için. Sevgiler…

   • tekrar merhaba,

    hızlı cevabınız için teşekkür ederim. dediğim gibi acemiyim, bu tip şeyleri yeni öğreniyorum. =) dediğiniz gibi kullanıcı yorumlarına da dikkat ederim bundan sonra ve kendi deneyimlerimi de paylaşırım gerekirse. =)

    tekrar teşekkürler,
    sevgiler…

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*