Badem Kabuğu Nasıl Ayrılır? (Videolu Anlatım)
Bademi kabuksuz olarak da bulmak mümkün aslında, ama her yerde bulunmuyor ne yazık ki. Sürekli satıldığı bir yer de yok. Bir kere bulduğunuz yerde bir sonraki sefer bulamayabiliyorsunuz.  O yüzden en temizi evde ayıklamak, zaten yöntemi de çok pratik. Peki neden kabuğunu ayırıyoruz ki bademin? Makaron gibi bazı tariflerde kabuksuz badem kullanmak gerekiyor çünkü. Çok sık ihtiyaç duymayacaksınız belki bu bilgiye ama lazım olduğunda biliyor olmak sizi çok rahatlatacak emin olun.

Afiyetle kalın…

Benzer Tarifler14 yorum

  1. Merhabalar. Bu şekilde bademleri soyduktan sonra makaron için kullanacağımız badem ununu kendimiz evde yapabilir miyiz kuruduktan sonra pudra şekeri ile robottan geçirerek?

  2. Buna göre soyduğumuz bademleri bekletmeden şekerpare için kullanabilir miyiz Kevser hanım ve aynı şekilde fındıklar da soyulabilir mi

  3. Kevser Hanım merhaba . Annem 65 yaşında . bademle uğraşıyordu . Anne dur dün gördüm Kevser Hanım yapmıştı dedim izledik yaptık şimdi . Allah razı olsunnnn diyor uzun uzun . :))))) Antalyadan sevgiler .

  4. Ben her tarifinize bayılıyorum dizide çok seviyoruz emekleriniz ve bize aktardığınız bilgiler için teşekkür edrz ??

  5. Bende bademlerin üzerine kaynar su döküp 10 dakika bekletiyorum o şekildede hemen soyuluyor.Badem sütü yapıyorum sonrasında kalan posayı nasıl değerlendirmem gerektiğini bilemiyorum.Sizin bu konuda bir fikriniz varmıdır Kevser hanım?

  6. Benim telefonuna sürekli bu adresten tarifler geliyor ilgilenmiyorum lütfen göndermeyin

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*