Davet Menüsü

Davet Menüsü

Uzun zaman önceydi bu sofrayı hazırlamam, sofradaki meyvelerden de anlayabilirsiniz sanırım. Ama henüz paylaşmadığım tarifler vardı o yüzden o tarifleri paylaşana kadar bekledim. 8+2 kişi olmayı planlarken son anda 5+1 kişiye düştük. +1 ve +2 ne diyecekseniz çocuk oluyor kendileri. Varlar ama sofradaki yiyeceklerin eksilmesine bir katkıları olmadığı için menüyü ve miktarları belirlerken göz önünde bulundurulmalarına gerek yok.

Davet Menüsü

Sonuç olarak sofradakiler fazlasıyla yetti, hatta arttı. 8 kişi olsaymışız tam gelecekmiş. Ben de her zaman yaptığım gibi sofrada kim en çok neye iltifat ettiyse kalanları paketleyip tutuşturdum ellerine. Kısacası yine kalan bir şey olmadı. 2 tuzlu, 2 tatlı ve 1 salata yaptım. Aslında bir de yoğurtlu salata yapmayı planlıyordum. Ama sanki misafirlerin eksileceği içime doğmuş gibi son anda vazgeçtim, yeter bunlar dedim ve yetti gerçekten de. Her zaman olduğu gibi meyve tabağımı da eksik etmedim ki şeker tüketmek istemeyenler tatlı niyetine meyve yiyebilsinler. Yetişkinlerin yanı sıra çocukların da çok hoşuna gider bu meyveler genelde. Yemeklerden birkaç lokma alıp annelerinin gönüllerini hoş ettikten sonra meyveye düşerler. Böylece toplantı boyunca çocuğum gel 2 lokma bir şey ye, bak hadi bu son diye çocuğunun peşinde dolanan anneler olmaz. Toplantının asıl amacı olan hasret giderme kısmına daha çok ağırlık verilebilir.

Sofrada neler var kısmına gelecek olursa;

Davet Menüsü

Peynirli Kek 

Davet Menüsü

Kabaklı Kolay Börek

Davet Menüsü

Patatesli Bulgur Köftesi

Davet Menüsü

Karadutlu Kırıntı Dilimleri

Fıstık Ezmeli Kek

Davet Menüsü

Sofra bahane, birlikte geçirdiğimiz gün şahaneydi. Sofrayı da menüyü de elimden geldiğince hafif ve sade tuttum. Kendimi çok yoracak şeylerle vakit kaybetmekten kaçındım. Günlerce uğraşıp didinip Davet günü yumuşak koltuğu bulunca yığılıp kalmadım bir köşede. Bu şekilde Davet gününde konuklarımla yakınen ilgilenecek enerjim de kaldı. İşin özü çok güzel bir gün geçirdik. Umarım sofram size de fikir verir Davet günleriniz konusunda.

Afiyetle kalın…

Etiketler

14 yorum

 1. kabaklı kolay kekın yerine ne yapa biliriz

 2. Tarifleriniz çok güzel kolay anlaşılır elinize emeğinize sağlık…

 3. bir salata bir tuzlu bir tatlı yetmezmi.kevser gibi marifetli
  bayanlar döktürür ELLERİNİZE SAĞLIK

 4. Süpersiniz gerçekten 🙂 Ne zaman zorda kalsam imdadıma yetişiyorsunuz, çok teşekkür ederim 🙂

 5. Davet menülerinize bayılıyorum.. Bir sonraki davetimde bende aynı menüyü kullancm muhtemeln 🙂 ellinize sağlık..

 6. Ahh Kevser’ciğim biraz(-cık)aldığım kiloları vermek istiyorum o yüzden göz ucuyla bakıyorum.Sanırım benim gibi hanımların sorunu miktarı uygun ölçekte tutarak istediğimiz herşeyi yiyebilmek yerine ayarı tutturamayıp ipin ucunu kaçırmak.(Bu arada karadutlu kırıntı dilimleri değil mi o:D)
  Harika bir sunum çok güzel tatlar ellerine sağlık.
  Ne zamandır patatesli bulgur köftesi yapmıyordum.Haftasonu için iyi fikir oldu.
  Sevgiler.

 7. Beni ne çok mutlu ettiniz Kevser Hanim.sofraniz harika. bu ara davetlerim çok fazla.büyük bir heyecanla menülerin devamını bekliyorum.sevgiler

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*