4 Farklı Vegan Süt Tarifi
Süt alerjisi olanlar ve Vegan beslenenler için hayat kolaylaştırıcı bir video hazırlamak istedim. Her evde her an her malzemenin olmayacağını göz önünde bulundurarak da farklı kategorilerden dört malzeme ile farklı sütler hazırladım. Bu sütleri kek, hamur işi, tatlı, smoothie tariflerinde kullanabilirsiniz. Ama videoda da altını çizdiğim gibi Süt tadında olmayacaktır. Hangi malzemeyi kullandıysanız onun tadı ve kokusunda olacaktır. Bunun yanı sıra muzlu Süt tatlı olduğu için yalnızca tatlı tarifleri için uygundur.

Afiyetle kalın…

Benzer Tarifler3 yorum

  1. kevsercim bebeğimin süt alerjisi var emzirdiğim için bende diyet yapıyorum mantar çorbası yapmak istiyorum içine süt yerine hangi tarifle süt yapayım sen hepsini tattığın için fikir verebilirsin diye düşündüm

    • Ben olsam mantar çorbası için böyle bir süt arayışına girmezdim. Süt lezzet katar çorbalara ama bu sütlerin öyle bir iddiası yok, sıvı kullanılması gereken kek ya da smoothie gibi tarifler için bir sıvı alternatifi olarak düşünmek daha uygun olur. Mantar çorbası için de mantarın aroması yeterli olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*