Biber ve Patlıcan Nasıl Közlenir?
Közleme işlemi olan tariflerde en sık aldığım soruydu bu. İlk başlarda çok garipsemiştim aslına bakarsanız bunun bilinmiyor oluşunu. Ama mutfağa çok yabancı olan birinin bilmemesinin gayet normal olduğu kabullendim zamanla. uzun süredir aklımdaydı bu nedenle bu videoyu çekmek. Bu şekilde soru sorulduğunda da uzun uzun cevap vermek yerine videoya yönlendirebileceğim soranları. Benim işimi de oldukça kolaylaştıracak bu video kısacası.

Patlıcan ve biberi közlemenin yanı sıra soyma aşamasını da gösterdim bonus olarak. Umarım o kısım da işinizi yarar. Vakit ayırıp izlediğiniz için şimdiden teşekkürler.

Afiyetle kalın…

Yeni Videolardan Anında Haberdar Olmak İçin Youtube Kanalıma Abone Olun

Benzer Tarifler32 yorum

 1. merhaba Kevser, biber ve patlıcanları ekmek fırınına vermistim közleme için,elektrikli fırında közlenmiş.hic köz tadı yok? pazardan biraz daha aldm,bunlari mangalda közleyip onlarla karıştırsam kurtarır mı yoksa bunlar da mi ziyan olur??

  • Fırında közlense de ziyan olmaz Salihacım, eve köz kokusu şahane bir şey ama her zaman imkan olmayabiliyor. İçine biraz da köz kokulu koyarsan daha güzel olur elbette.

 2. Biberler için toplam kaç dakika gerekir kevser hanım fırında? Üzerleri bir iki siyah renk almalı mı piştiklerini anlamak için acaba?

 3. merhaba kevser hanim bu sekilde közlenmiş patlican ve biberleri hicbir soslama islemi yapmadan yemeklerde kullanmak icin dondurucuya atmak istiyorum sizce nasil olur ? denediniz mi?

 4. merhaba ,
  cok özür dileyerek , gecen günkü soruma bir şey daha ilave edebilirmiyim ?
  közlenmiş biber yada patlıcanı soğukken soyarsam , beklettiğim icin tadında yada kokusunda bir değişiklik olur mu ?
  teşekkürler

 5. merhaba
  benim ellerimde bir hassasiyet var. ondan dolayı sıcak şeyleri tutamıyorum.
  biber ve patlıcanı közledikten sonra , ilk sıcaklığı çıktıktan sonra mı soymak lazım (ki maalesef bu benim icin pek mümkün olmaz) ?
  yoksa , epeyce bir bekletip , ılık olarak soyulabılır mı ?
  teşekkürler …

 6. Kevser hanım en son biber közlediğimde annem bunu soymak bir mesele dedi ve ben videoyu izleyene kadar bir daha biber közlemedim. Bu şahane bir pratik bilgi çok kolay artık böyle bir problem kalmadı. anneme anlatmak için sabırsızlanıyorum. Teşekkürler ?

 7. Merhaba, elektrikli ocakta patlıcan aynı şekilde közlenir mi? Nasıl közlemek doğru olur? Tesekkurler.

 8. Kevser hanım közlemek için fırının hangi modunu kullanmak lazım?

 9. Ben fırının ızgara ayarında fırın kapağı açık pişiriyorum. Altına da içinde su olan bir tepsi koyarsanız akan suyu fırını kirletmiyor. Ocakta pişirme ve sonrası temizlene zor geldiğinden fırın bana daha rahat geliyor bir iki kere cevirmem yeterli oluyor.

 10. patlıcanı bugun közledım yarın yemekte kullansam olur mu?buzdolabında saklamama gerek var mı?

 11. Videoda görüntü yok değilmi! sadece ses var benim telefonumdamı sıkıntı var yoksa anlamadım, görüntü yok ses var.

 12. en güzeli köz tavasında oluyor..ocak batmıyor sebzenin suyu vs akıp leke olmuyor çok da güzel ısı eşit dağılarak közleniyor.. 😉

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*