Kitabım Çıktı

Aynısını Yaptım Olmadı

Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana üzerinde çalıştığım kitabım “Aynısını Yaptım Olmadı” sonunda çıktı.

Yıllardır benden en çok istenen şey bir yemek kitabı çıkarmamdı. Ben de buna hep tariflerimi ücretsiz olarak, en kısa sürede erişilebilecek yerde, blogumda yayınlıyorum zaten düşüncesiyle sıcak bakmıyordum. Herkesin de kitabı olmasın, herkes yazar olmasın, ben de sadece blogger olayım yetmez mi? diye düşünüyordum. Sonra nasıl oldu, bu noktaya nasıl geldik ben de hatırlamıyorum:)

En azından söylediklerime tamamen zıt bir şey yapıp yemek tarifleri kitabı çıkarmadım. Evet, bu kitabın içinde yemek tarifleri yok. Başından beri amacım yemek tarifleri verip kenara çekilmek olmadı zaten. Her zaman “tarifleri ezberlemeyin, yemek yapmayı öğrenin” telkininde bulunup bunun için elimden geleni yaptım.

Açıklayıcı yazılar yazdım, tarifleri tüm olasılıklarıyla yazmaya çalıştım. Tarifin püf noktalarını paylaşırken o tarife bağlı kalmadım, bahsettiğim şeyi tüm kullanım alanlarıyla açıklamaya çalıştım. Amacım her zaman erişebildiğim insanlara yemek yapmayı öğretmek oldu. Kitabımı da bu doğrultuda hazırladım.

Mutfakta en sık karşılaştığınız problemlerin çözümleri, en çok kafa karıştıran konular, merak edip kimseye soramadıklarınız, yaptığınız ama neden yaptığınızı bilmediğiniz şeyler ve daha neler neler var. Kitabı şöyle düşünün. Mutfaktaki lamba bozulmuş ve siz karanlıkta el yordamıyla yemek yapmaya çalışıyorsunuz. İşte “Aynısını Yaptım Olmadı” mutfağınızı aydınlatacak olan lamba. Bu kitaptan sonra yaptığınız şeyleri neden yaptığınızın farkında olarak, ne yaparsanız ne olur, ne yapmazsanız ne olmazları bilerek, kendinize güvenerek yemek yapacaksınız. Mutfakta attığınız her adımda aklınızda acabalar olmayacak, bir sonraki adımı görebiliyor olacaksınız.  Kısacası “Aynısını Yaptım Olmadı” bir yemek tarifleri kitabı değil, bir mutfak ve yemek yapma rehberi. İçinde yemek tarifleri yok ama bazı konularda ilgili yemek tariflerine kolayca ulaşmanızı sağlayan QR kodlarla destekleniyor. Kitabı okurken kitapta bahsedilen hamurun kıvamını aynı anda mobil cihazınızda görebileceksiniz kısacası.

Henüz mürekkebi bile kurumadığı için kitabevlerinde karşınıza çıkmayabilir ama online olarak sipariş verebilirsiniz. Sipariş verebileceğiniz başlıca web siteleri şöyle:

Kitap Yurdu

Babil

İnşallah çok seversiniz, çok faydalanırsınız. Lütfen okuduktan sonra her türlü fikir ve önerilerinizi benimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Afiyetle kalın…

118 yorum

 1. Hayırlı olsun, bu habere birçok bayan gibi bende cok sevindim kısa zamanda alacağım inşallah,keşke ilk siparişlerin belli bi sayısı imzalı olsaydı ama evimizde bir kitabının olması da güzel :))

 2. Hayırlı olsun Kevser hanım. Kitabınızdan çokça istifade edeceğimi düşünüyorum. En kısa zamansda temin etmeye çalışacağım.
  Yazarlık maceranızın devamının gelmesi temennisiyle

 3. hemen ısmarladım ve kargoyu bekliyorum.emeğinize yüreğinize sağlık.teşekkürler

 4. Hayırlı .olsun kitabınız, sıkı bir takipçiniz olarak emeginize saglık…İlk fırsatta alacagım…

 5. Kevser hanım sizin yıllardır sıkı takipçinizim kitabınızın çıkmasına çok sevindim kızlarımın da ilerideki mutfak hayatına rehber olacaksınız sevgiyle kalın ☺️

 6. Hayırlı olsun Kevser Hanım… Bu kitabın benim de çok işime yarayacağına inanıyorum. Tebrikler…

 7. Hayırlı olsun 🙂 Bayılıyorum sizin gibi insanlara! Bilgilerinizi cömertçe paylaşıyorsunuz ve benim gibi çok insan sayenizde bir sürü yeni bilgi öğreniyor 🙂 Yolunuz hep açık olsun.

 8. Kevser Hanım, kitabınız hayırlı uğurlu olsun. Tebrik ederim. Başarılarınızın devamını dilerim..

 9. kevserciğim yıllardır sıkı takipçinim online dergini artık yayınlamadığına çok üzülmüştüm
  hatta bugün aklımdan geçti tabule sayfanı açtım ki bu haber hayırlı uğurlu olsun
  yolun açık olsun

 10. hayırlı ugurlu olsun kevser abla, Allah devamını getirsin

 11. Hayırlı uğurlu olsun kevser hanım cidden cok sevindim:)

 12. Hayırlı uğurlu olsun inşaAllah Kevser’cim eminim güzel olmuştur, emeklerinin karşılığını hayırlı bi şekilde alman dileğiyle. Sağlıkla kal

 13. Hayırlı uğurlu olsun Kevser Hanım. Hem neden sizin de kitabınız olmasın, bence çok da güzel olmuş kitap fikri 👍🏻 buraya nasıl geldiyseniz iyi ki de gelmişsiniz.

 14. Kevser Hanım tebrik ederim. Atalarımız boşuna dememiş emek olmadan yemek olmaz diye. Sizde emek kısmına ne güzel dokunmuşsunuz. Teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dilerim.

 15. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Eminim çok güzel olmuştur.

 16. Hayırlı uğurlu olsun Kevser Hanım 😊emeklerinizin karşılığını bütün platformlarda almanız dileğiyle. İlk fırsatta okuyacağım. 👍

 17. Tebrikler sizin adınıza çok sevindim alıp okumak isterim emeğin her türüne saygı ile sevgiler 🙂

 18. Hayirli olsun Kevser’cigim. Turkiye ye vardigimda ilk firsatta alacagim “AYNISINI YAPTIM OLMADI”
  Saygilar, Saliha

 19. Hayırlısı olsun ilk firsatta alacağım. Bana zaten yemek kitabi değil boyle bir rehber lazımdı. Şimdiden emeğinize sağlık inceledikten sonra da fikrimi beyan edeceğim. Bu arada geçen gün haşhaşli revani tarifinizi denedim ilk yapisima gore çok iyiydi mutfağa girmeyen bir insan olarak 😊

 20. hayırlı olsun kevserciğim ellerine emeğinesağlık 🙂 en kısa zamanda edineceğim 🙂 hoşcakal hayırlı ramazanlar

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*