Kitabım Çıktı

Aynısını Yaptım Olmadı

Geçtiğimiz Eylül ayından bu yana üzerinde çalıştığım kitabım “Aynısını Yaptım Olmadı” sonunda çıktı.

Yıllardır benden en çok istenen şey bir yemek kitabı çıkarmamdı. Ben de buna hep tariflerimi ücretsiz olarak, en kısa sürede erişilebilecek yerde, blogumda yayınlıyorum zaten düşüncesiyle sıcak bakmıyordum. Herkesin de kitabı olmasın, herkes yazar olmasın, ben de sadece blogger olayım yetmez mi? diye düşünüyordum. Sonra nasıl oldu, bu noktaya nasıl geldik ben de hatırlamıyorum:)

En azından söylediklerime tamamen zıt bir şey yapıp yemek tarifleri kitabı çıkarmadım. Evet, bu kitabın içinde yemek tarifleri yok. Başından beri amacım yemek tarifleri verip kenara çekilmek olmadı zaten. Her zaman “tarifleri ezberlemeyin, yemek yapmayı öğrenin” telkininde bulunup bunun için elimden geleni yaptım.

Açıklayıcı yazılar yazdım, tarifleri tüm olasılıklarıyla yazmaya çalıştım. Tarifin püf noktalarını paylaşırken o tarife bağlı kalmadım, bahsettiğim şeyi tüm kullanım alanlarıyla açıklamaya çalıştım. Amacım her zaman erişebildiğim insanlara yemek yapmayı öğretmek oldu. Kitabımı da bu doğrultuda hazırladım.

Mutfakta en sık karşılaştığınız problemlerin çözümleri, en çok kafa karıştıran konular, merak edip kimseye soramadıklarınız, yaptığınız ama neden yaptığınızı bilmediğiniz şeyler ve daha neler neler var. Kitabı şöyle düşünün. Mutfaktaki lamba bozulmuş ve siz karanlıkta el yordamıyla yemek yapmaya çalışıyorsunuz. İşte “Aynısını Yaptım Olmadı” mutfağınızı aydınlatacak olan lamba. Bu kitaptan sonra yaptığınız şeyleri neden yaptığınızın farkında olarak, ne yaparsanız ne olur, ne yapmazsanız ne olmazları bilerek, kendinize güvenerek yemek yapacaksınız. Mutfakta attığınız her adımda aklınızda acabalar olmayacak, bir sonraki adımı görebiliyor olacaksınız.  Kısacası “Aynısını Yaptım Olmadı” bir yemek tarifleri kitabı değil, bir mutfak ve yemek yapma rehberi. İçinde yemek tarifleri yok ama bazı konularda ilgili yemek tariflerine kolayca ulaşmanızı sağlayan QR kodlarla destekleniyor. Kitabı okurken kitapta bahsedilen hamurun kıvamını aynı anda mobil cihazınızda görebileceksiniz kısacası.

Henüz mürekkebi bile kurumadığı için kitabevlerinde karşınıza çıkmayabilir ama online olarak sipariş verebilirsiniz. Sipariş verebileceğiniz başlıca web siteleri şöyle:

Kitap Yurdu

Babil

İnşallah çok seversiniz, çok faydalanırsınız. Lütfen okuduktan sonra her türlü fikir ve önerilerinizi benimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Afiyetle kalın…

118 yorum

 1. Hayırlı uğurlu olsun Kevser Hanım,tebrik ederim 👏👏👏hemen edineceğim kitabınızdan 🙂 Uygulamanız çevremdekilere her zaman tavsiyemken,şimdi de kitabınız olacaktır.Bol şans🙋

 2. fiyat ne acaab

 3. Hayırlı olsun Kevser Hanım. Allah muvaffak eylesin 😘

 4. Hayırlı olsun Kevser Hanım. Anne-babanız sizinle gurur duymuştur. Başarılarınızın devamını dilerim. Hayırlı günler:-)

 5. Merhaba Kevser Hanım tebrik ederim 😊 Tariflerinizi çok beğenerek ve severek yapıyorum, ellerinize emeğinize sağlık 😊 Allah razı olsun 😊 Kitabınız hayırlı uğurlu olur inşallah. En kısa zamanda alıcam 😊

 6. Hayırlı olsun Kevser Hanım, yemek yaparken ilk once uygulamadaki favori tariflerimi kontrol ettiğim ve bircok tarifinizi kendi tarifim gibi benimsediğim için kitabı almayi bir borç bildim. Sipariş verdim, merakla bekliyorum. İşini hakkıyla yapan insanları gördükçe mutlu oluyorum 😊 Ellerinize, emeklerinize sağlık, başarılarınız daim olsun inşallah…

 7. Abla iyiki varsın başka da birşey demiyorum .. evlendim hiç yemek yapmayı bilmiyordum sayende aç kalmadık 😬

 8. Kevser hamın çok iyi düşünmüşsünüz tarif küpünden aradığım tariflere kolaylıkla ulaşabiliyorum zaten. Henüz almadım kitabınızı ama en yakın zamanda edineceğim bende bir tane, elinize emeğinize sağlık.

 9. Tam da sizin tarzınızı yansıtan bi kitap olmuş Kevser Hanım tebrikler👏🏻 hayırlı olsun en kısa zamanda edinicem❤️

 10. çok çok sevindim, tebrik ederim, hayırlı olsun 💐😊 tariflerinizin yani sıra, yaklasiminizi, dilinizi, tarzinizi, notlarinizi, yorumlarinizi çok beğeniyorum. tanımadan arkadaşım gibi kanım kaynadı sevdim sizi. yolunuz açık olsun ve kimseler uzmesin sizi, hep bizimle olun. sevgiler

 11. Hayırlı olsun Kevser hanım çok çok sevindim, en kısa zamanda elimde olucak inşallah.

 12. Harika bir haber😊 hayırlı uğurlu olsun..

 13. Hayırlı uğurlu olsun. Gördüğüm anda alacağım 😊

 14. Merhaba, tariflerinizi çok beğenerek yapıyorum ve bi tek sizin tariflerinizi uyguluyorum bazen kendime göre birşeyler kattığım da oluyor ☺️☺️ ama tam da sizden beklenildiği gibi bi kitap çıkarmışsınız.
  Başarılarınızın devamını dilerim 🌷

 15. Çok heyecanlandım 🙂 Tebrik ederim, çok çok çok sevindim. “İşte bu yoktu” denilecek, söylenmemiş sözler söylenen, çok önemli bir çalışmayı tamamlamış olmanız bugünün havai fişekleri benim için 🙂 kitabın siparişini hemen veriyorum

 16. eşim kapağını sözlük gibi buldu 😊 size daha iyi şeyler yakışırmış

 17. Hayırlı olsun ilk firsatda gördüğüm yerde alırım kesinlikle..

 18. Hayırlı olsun bende yemek tariflerinizin sıkı takipçisiyim çok mutlu oldum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*