Konserve Yapmanın Püf Noktaları
Pek çok kişi kışlık konservelerini tariflere bakarak değil kendi bildiği, çevresinden duyduğu şekilde yapar. Aslında tüm tariflerde ufak tefek Püf Noktaları verildiği için özellikle ilk Konserve denemelerinde tariflere bağlı kalınması taraftarıyım ben. Özellikle sağlığı riske atan hatalar yapılmaması için tüm Konserve tariflerinde uyulması gereken kurallar vardır. Ben de her bir tarifimde aklıma geldiği kadarını anlattığım Konserve yapımının Püf noktalarını bir videoda toplamak istedim. Videoda da söylediğim gibi aslında bunları Püf noktası olarak değil, uymanız gereken kurallar olarak görün mutlaka. Saydıklarımın hiçbirinin alternatifi, böyle yapsam olur musu yok. Vurguladığım hiçbir noktayı atlamamalısınız. Bu kurallar konserveler için geçerlidir, lütfen turşularla karıştırmayın. Dikkat edilmesi gereken çok ortak Noktaları olsa da turşular tamamen ayrı bir kategoridir ve konservelerden bağımsız değerlendirilmelidirler.

Afiyetle kalın…

Benzer Tarifler11 yorum

 1. Merhaba Kevser hanim, domatesi dondurucuda saklamak mi konserve yapmak mi daha iyi olur?

  0

 2. Merhaba Kevser hn.
  Bu yaziyi konserveleri yaptiktan cok sonra okudum. Tekrar kaynatmasam da kavanozdaki domatesleri oldugu gibi degil de her defasinda tekrar pisirerek kullansam bakteri riskinden korunmus olur muyuz? Cok tesekkurler simdiden.

  0

 3. İyi akşamlar Kevser Hanım ben korservelerimi yapalı bir hafta oldu şimdi düdüklü tencerede kaynatsam bir sıkıntı olur mu🤗

  0

 4. merhaba kevser hanım. ben konserveleri 2 hafta önce yaptım geleneksel yöntemle. videonuzu yeni izleme fırsatı buldum. şimdi yapsam düdüklü tencerede yine aynı etki sağlanmış olur mu yoksa çok mu geç?

  0

  • Kaynattıktan sonra 24 saat içinde yapılabildiğini biliyorum a ama 2 hafta sonra konusunda bilgim yok, fikir yürütebilirim yalnızca. Eğer içini de 121 dereceye çıkarabilirsen bence olur. Ama bunun için 3-5 dakikadan daha uzun süre pişirmen lazım tabi. Ama ne kadar süreceği konusunda bir şey diyemem maalesef.

   0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*