Nar Nasıl Ayıklanır? (Videolu Anlatım)
Geçtiğimiz günlerde nasıl olduysa evde büyük bir nar stoğu oluştu. Gözümde büyüdü büyüdü, derken artık daha fazla bekleyemeyeceğim bir noktaya geldi narlar. Mutfağa girip 6-7 tane narı bir oturuşta ayıkladım. Ayıklarken de bir tanesini sizler de görün diye kayda aldım. Ben şimdi 6-7 tane nar ayıkladım deyince nar ekşisi yapmak için kilolarca nar ayıklayanlara ayıp etmiş oluyorum biliyorum. Sizler için küçük ama narı sadece yiyerek tüketen benim için büyük bir adımdı. Birazını yedik, birazını kek yaptım, birazını sos yaptım, ertesi güne tek tane bile kalmamıştı. Demek ki ayıklayan biri olsa çokça tüketeceğiz:)

Normalde bu tür el oyalayan işleri dizi izlerken yapmayı tercih ederim. İçli köfte mi doldurulacak örneğin açarım sevdiğim bir diziyi, hem izler hem doldururum. Ancak narı tv karşısında ayıklama cesaretim yok. Ufak bir el kayması ile patlayan tek tane bile metrelerce uzağa sıçrayıp ortalığı batırabiliyor. Hal böyle olunca ben de mutfakta bu kadar oyalanmaktan sıkılıyorum. O yüzden bizim için en uygunu narı azar azar alıp her seferinde birer tane ayıklamak sanırım:)

Afiyetle kalın…

Yazılı Anlatımıyla Nar Ayıklama

Benzer Tarifler11 yorum

 1. Nar ekşisi evde yapılabilir mi?

  0

 2. Artık nar soymak zevk haline geldi çok teşekkürler… Aldığım narları ne kadar görmezden gelmeye çalışsam da buzdolabını her açtığımda bana bakıyorlardı ama artık mideye indiler bile :))

  0

 3. Kevserciğim senin ellerine bayılıyorum gerçekten …❤️? iyi geceler güzel arkadaşım …

  0

 4. Gerçekten çok pıratik elerinize sağlik?

  0

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*