El Açması Pırasalı Börek (Videolu Tarif)
Bugüne kadar defalarca denenen ve kimseyi hayal kırıklığına uğratmayan el açması pırasalı börek tarifimi bir de videoyla anlatmak istedim. Bu şekilde hem beni sadece Youtube’tan takip edenlere ulaşmış hem de hala denemeye cesaret edemeyenlere ilham olmuş olacak. Her sene yapıyordum, bu sene daha fırsat bulamadım diyenlere de ufacık bir hatırlatma olsun:)

Afiyetle kalın…

Yazılı El Açması Pırasalı Börek Tarifi

Benzer Tarifler22 yorum

 1. Tamamdır, tesekkurler. Hamuru yoğurdum, deneyeceğim ?

 2. Bizi bu güzel tariflerinle buluşturduğun için teşekkürler. Ne zaman bir tarifini denesem hiç sıkıntı yaşamadım. Birazdan bu böreğini deneyeceğim. Videoda açtığın zemini yanlış görmediysem ahşap olarak görüyorum. Benim zemin naylon örtü serili. Acaba açılır mı? Sanki ellerimle açtıkça kayar ve hep ortaya toplanır gibi geliyor. Tahtadan küçük bir yer sofrası alıp orada mı denesem?

 3. Merhaba, bu hamur tarifini kullanarak iç harcını başka bir malzeme ile hazırlamamız mümkün mü Kevser hanım ? Mesela peynir koysak olur mu ?

 4. Sevgili Kevser görüntü olarak başarılı olamadım ama tadı harikaydı teşekkürler 🙂

 5. süppper görünüyor

 6. Merhaba Kevser Hanım, ilk piştiğinden tadı olmaz biliyorum; ama bir gün önceden pişirip, servis etmeden önce ısıtsam, lezzeti kötü olur mu? Bir fikriniz var mı?

  • Gayet güzel olur Rukiyecim. Yiyeceklerin beklemesi sandığın gibi büyük lezzet kaybına neden olmaz. Hatta bazıları bekledikçe daha da lezzetli olur. Yiyecekleri önceden pişirmekten korkma.

 7. Çok kolay hazırlanan bir tarif ama ben açmayı tam olarak beceremedim sanırım yırtıldı biraz?sonuç şahane el açması börek yaptım diyerek komşuları kıskandırmak paha biçilemez??

 8. açmak oldukça oyalayıcı gibi, acemi biri için ne kadar süre alır, tahmininiz var mı?

 9. Ptatiklik anlamında paylaşmak istedin. Ben bu böreği yemek kursunda çarşaf böreği olarak öğrenmiştim. Sizinkinden tek farkı hamurun çarşaf üzerinde olması ama aynı şekilde açılması. İç harcını koyduktan sonra çarşafı bir tarafından kaldırınca hooop rulo oluyor kendiliğinden. Çok lezzetli bir börek elinize sağlık.

 10. Kevser Hanım uygulamanızı güncelledim ve yeni halini çok beğendim. Emeğiniz için teşekkürler?

 11. merhaba
  elinize sağlık çok güzel ve yapılası görünüyor.akşam yapsak sabah pişirsek olabilir mi acaba?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*