Salamlı Omlet Tarifi


Öğrencilik yıllarımda kahvaltıda en sık yaptığımız şeylerden biriydi salamlı Omlet. Ev arkadaşım çok severdi. Onunla birlikte yiye yiye benim de en favori kahvaltılıklarımdan biri haline gelmişti. Hafta sonu önce kim uyanırsa mutfağa girer ve kahvaltıyı hazırlamaya başlar, diğerimiz de Omlet kokusunu duyunca uyanırdı. Birimiz kahvaltıyı hazırladıysak diğerimiz de sofrayı toplayıp bulaşıkları yıkardı.

Arkadaşlığınızın bozulmasını istemiyorsanız sevdiğiniz biriyle eve çıkmayın derler genelde. 2 tane ev arkadaşım oldu, ikisiyle de hiçbir problem yaşamadım. Çok güzel günler geçirdik, çok güzel anılar biriktirdik. Eve geç kalacağımız zaman bile birbirimize haber verirdik merak etmeyelim diye. Herkes sorumluluk sahibi olunca hiçbir problem çıkmıyor. Gözlemlediğim kadarıyla insanlar bencilce davranmaya başlayınca problemler de baş gösteriyor.

Benim karşıma iyi insanlar çıktığı için şanslıydım belki. Hayata bakışımız çok benzerdi iki arkadaşımla da. Fikir ayrılıkları yaşamazdık pek. Yaşadığımız noktada da geri çekilmeyi bilirdik. En basitinden ben başlarda salamlı omleti çok sevmesem de bu kadar sık yememize itiraz etmedim, zamanla da alıştım. Yoksa birçok insan için kavga sebebi olabilirdi bu durum. Bütün ilişkilerde durum bu aslında. Problemler büyük olmuyor genelde, insanlar tarafından büyütülüyor. Her şeyi bu kadar önemsemesek daha sağlıklı ilişkilerimiz, daha mutlu bir hayatımız olabilir.

Afiyetle kalın…
Porsiyon : 4 kişilik

Malzemeler

 • 4 yumurta,
 • 1/2 su bardağı süt,
 • 1 tatlı kaşığı un,
 • 1 su bardağı küp küp doğranmış Salam,
 • 2-3 yemek kaşığı kaşar rendesi,
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı,
 • Tuz.

Benzer TariflerHazırlanışı

 1. Zeytinyağını 22-24 cm’lik bir tavada kızdırın,
 2. Salamları ekleyip kısık-orta hararetli ateşte sık sık karıştırarak pişirin,
 3. Ayrı bir kasade yumurta, süt, un ve tuzu birlikte çırpın,
 4. Karışımı salamların üzerine dökün,
 5. Üzerine bir kapak kapatıp pişirin,
 6. Ateşten almaya yakın üzerine kaşar rendesi gezdirin,
 7. Kaşarlar eriyince ateşten alın.


Afiyet olsun…

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*