Kakaolu Muzlu Süt Tarifi


Bu yaz hellim peynirli roka salatasından sonra müptelası olduğum ikinci şey de kakaolu muzlu Süt oldu. Yasin’in gece acıkmalarında en sık yaptığı şey Muz ve sütü blenderdan geçirip muzlu Süt yapmaktır. Bir gün bana da sordu içer misin diye. İçim de biraz kıyılıyor ama muzlu süte de razı olasım yok. Bana niyeyse bebek mamasını çağrıştırdığı için çok meraklısı olduğum söylenemez. Dedim Kakao koysak nasıl olur acaba onun içine? Deneyelim dedi, denedi. Ve bir daha hayatımız asla aynı olmadı. Favori ara öğünümüz haline geldi. Hem nefis bir içecek, hem tatlı, hem de hafif. Daha ne isteyebiliriz ki?

Tarifle ilgili verebileceğim tek püf noktası tatlılığıyla ilgili olacak. Biz laktozsuz Süt kullandığımız ve laktozsuz süt zaten bir miktar tatlı olduğu için muzun tatlılığıyla birlikte ortaya çıkan tatlılık yeterli oluyor. Ama böyle bir değişken olmasa dahi kişinin ihtiyaç duyacağı şeker tadı değişiklik gösterecektir. Bu yüzden ne yapıyoruz? Şeker katılan her tarifte yapmamız gerektiği gibi tadına bakıp şeker miktarını ona göre ayarlıyoruz. Eee tarifte şeker yok ki? Ben de onu diyorum işte, ihtiyaç duyuyorsanız ekleyin:)

Son olarak… Porsiyon bilgisini 2-4 kişilik olarak girdim ama bunu bir kişinin tek başına içmesi işten bile değil. Zira bir bardak içtikten sonra köpükler sönsün sıvılaşsın da içeyim diye bekliyor insan. O derece tadına doyulmaz bir şey. Ben daha fazla anlatmayayım. Siz yapıp kendiniz görün bence.

Afiyetle kalın…
Porsiyon : 2-4 Kişilik

Malzemeler

  • 600 ml soğuk süt,
  • 2 adet Muz,
  • 1 tatlı kaşığı Kakao.

Benzer TariflerHazırlanışı

  1. Süt, Muz ve kakaoyu derin bir kaba alın,
  2. El blenderıyla pürüzsüz bir kıvam alana kadar çekin,
  3. Servis bardaklarına alıp bekletmeden soğuk olarak servis yapın.


Afiyet olsun…

4 yorum

  1. Merhaba, acaba sıcak sütle yapsam olur mu:)

  2. Resimdeki pipetleriniz çok hooşşş? yurtdışından aldım demeyin?

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*