Fındıklı Brownie (Videolu Tarif)
Çikolatalı tatlı deyince ilk aklıma gelenlerden biridir brownie. Gerçekten çikolataya doyuruyor çünkü. Özellikle yaz aylarında yanında bir de dondurma olunca tadından yenmiyor. Arkadaşıma bebek görmeye giderken götürmek için yapmıştım bu brownieyi. Yapmışken de videosunu çekelim dedik. Minik Didem kadar tatlı olmasa da yiyenlerden tam not aldı:) Tariflerimi sık deneyenler tatlıları çok tatlı yapmadığımı bilirler. Ancak birkaç istisna tarifim var. Bu da onlardan biri. Özellikle başkası da yiyecekse bu ölçülerle yapıyorum ve benim için (dolayısıyla tatlı ayarını benim gibi sevenler için) biraz tatlı oluyor. Ama çikolatalı tatlılarda şöyle bir durum var. Eğer şeker hissedilir miktarda olmazsa tatlı biraz yavan kalıyor. Bu tarifte benim için 1,5 su bardağı şeker idealdir örneğin. Ancak şekeri kolay kolay hissedemeyenler için videoda olduğu gibi 2 su bardağı kullanmak yerinde olacaktır.

Videonun sonunda brownieyi dilimleyip içini de göstermek isterdim her zaman yaptığım gibi. Ancak tepsiyi fırından alırken elimi yaktığım için apar topar bitirmek zorunda kaldık videoyu. Hatta yeni fotoğraflarını da çekemedim. Bu seferli affınıza sığınıyorum.

Afiyetle kalın…

Yazılı Fındıklı Brownie Tarifi

Benzer Tarifler48 yorum

  1. Ben tarifin yarısını daha küçük borcama yaptım. Tarif muhteşem sonuç verdi. Tam tutan bir tarif. Gerçek browni ıslak kek değil

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*