Medovik Pasta (Videolu Tarif)
Mükemmel bir şekle sahip olması için fazla beceri ve emek gerekmeyen bir pasta medovik. Üstelik standart bir pastaya göre başarısızlık ihtimali daha düşük ve çok daha kısa sürede hazırlanıyor. Bal, krema ve ceviz aromalarının birlikteliğiyle de harika bir lezzet çıkıyor ortaya. Bekledikçe daha da lezzetlenen bir pasta, o yüzden önceden hazırlık yapmanız gereken davetler için de oldukça uygun. İki gün önceden hazırlayıp, hava almayacak bir şekilde buzdolabında saklayabilirsiniz.

Afiyetle kalın…

Yazılı Medovik Pasta Tarifi

Benzer Tarifler7 yorum

  1. Bizim Rus bir dadımız vardı. 12 sene öncesine kadar. O yapardı. Çok severdik. Bugün yaptım. Cuma yiyeceğiz. O da zaten yapınca pastayı çıkarmadan bodrum katındaki buzdolabında saklardı 2 gün. Bakalım lezzeti nasıl olacak! Teşekkürler Kevser hanım.

  2. Emeklerinize sağlık, çok pratik ve güzel tarif verdiniz. En sevdiğim pastalardan. Deneyince de size yazarım. Sağlıcakla kalınız..

  3. Bayılırım bu pastaya, birkaç sorum olacak, buğday unu yerine mısır, nohut , hindistancevizi unu kullanabilir miyiz? Diğer sorum ise yapılışı ortalama ne kadar sürede tamamlanıyor? Teşkler

    • Daha önce farklı unlarla denemedim Lakibecim ama böyle özel tariflerde bu tür değişikliklerin tarifin ruhunu yok edeceğine inanıyorum. Yapılış süresi tamamen senin şartlarına ve el çabukluğuna bağlı, süre verip de yanlış yönlendirmek istemem.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*