Maydanozlu Enginar Salatası (Videolu Tarif)
Enginarlı tarif istekleri artınca çok sevdiklerimden birini seçtim. Hem yapması kolay olduğu hem de her şeyin yanına yakıştığı için son günlerdeki favorim bu salata. Etin yanına da yakışıyor, makarnanın yanına da. Tek başına zaten muazzam bir lezzeti var.

Umarım hem temizleme kısmı işinize yarar hem de tarifi dener ve seversiniz.

Afiyetle kalın…

Yazılı Maydanozlu Enginar Salatası Tarifi

Benzer Tarifler4 yorum

  1. Çok güzel görünüyor; şöyle ki ben de İspanya da yaşayan biri olarak ayıklarken hep ay öyle mi doğru mu yapıyorum diye çekiniyordum, hiç de o çanak olanlardan yani büyüklerden bulamıyorum açıkçası ; öyle de bol ve ucuz ki , bundan sonra hep yaparım artık:) belki suyunu az koysak da çektirsek, vitamini gitmez diye düşündüm (makarna haşlama misali)

    • “Suyunu çektirmek” enginar için doğru bir tabir olmayabilir. Makarna bir miktar su çeker ama enginar haşlanırken su buharlaşır?? Bir anlamda kendini kandırma yani? Su azaldığında enginar da yumuşamayı bırakır, suyun içinde kalmayan yerleri kurur? Yine de sana kalmış?

  2. ayyy sizin enginarlari görünce çok şaşırdım. zaten videoda söylüyorsunuz bize gelen enginarlarin büyüklüğü bunların 3 katı dış kabuklarının yenmesi mümkün değil sadece dişinizle siyirabiliyorsunuz.
    Bide haşlayınca faydasını suya mi verip gidiyordur diye endişe ettim.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*